Závody FPV dronů: vítězství Čecha

Ve dnech 30. dubna až 1. května se konaly ve Frankfurtu nad Mohanem závody FPV Drone race. A pro nás je velice potěšující zprávou, že se vítězem stal Jan Mittner.

FPV Drone race jsou nejprestižnější evropskou soutěž závodních FPV dronů. Soutěže ve Frankfurtu se zúčastnilo téměř 70 závodníků z více než 10 zemí, včetně například Německa, Rakouska, USA, Velké Británie, Švýcarska, Belgie, Polska, Litvy a České republiky.

Jan Mittner, pro kterého jsou drony a závody FPV koníčkem, porazil piloty zvučných jmen s ohromnou marketingovou aurou a zástupy fanoušků. Dle slov jednoho z kolegů „Je to asi jako kdyby Pepa Vomáčka, co hraje tenis dva roky, postoupil z kvalifikace a vyhrál Wimbledon.“

To, že jsou závody FPV dronů adrenalinovou záležitostí, o tom není pochyb. Vždyť malé drony létají rychlostí i přes 100 km/h mezi překážkami. Závodník stroj ovládá pouze pomocí speciálních brýlí, do nichž se přenáší obraz z palubní kamery dronu – vidí tedy to, „co dron“ (FPV – First Person View, česky překládáno jako pohled z kabiny pilota).

Jan Mittner na svém profilu na Facebooku k fotografii uvedl: „Neuvěřitelné se stalo skutečností, vyhrál jsem Drone Race Germany v konkurenci 68 světových pilotů. Poprvé jsem si takhle mohl zazpívat českou hymnu a dostat sprchu šampaňským :-)“

Jménem celé redakce Model Hobby magazínu Janu Mittnerovi gratulujeme k takovému úspěchu.

Zdroj: www.droneweb.cz

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *