Yuneec Breeze 4K: úsměv prosím

Novinkou v nabídce firmy Yuneec, od které jsme například v MHM čísel 08 a 09/2016 exkluzivně jako první v ČR testovali velkou hexakoptéru Typhoon H, je selfie kvadrokoptéra Breeze.

Jde v podstatě o „osobní“ létající kameru, která má vysoké rozlišení 4K. Breeze je praktický, kompaktní a váží méně než půl kilogramu. Ovládat jej lze pomocí aplikace Breeze Cam na iOS nebo Android mobilním zařízení. Pro létání je možné využít jeden z pěti automatizovaných letových režimů, abyste mohli zachytit unikátní snímky. Pomocí Selfie a Orbit režimů zachyťte dramatické skupinové fotografie a videa nebo si pořiďte nepřekonatelný záznam z vašeho sportování s režimem Follow Me. Pro pořízení takových záběrů bylo dříve zapotřebí zručného pilota, nyní stačí stisknout tlačítko.

A jaké jsou jednotlivé letové režimy?
PILOT: manuální ovládání kvadrokoptéry přes mobilní zařízení
SELFIE: automatický režim pro pořizování selfie fotografií. Nastavíte výšku a vzdálenost a hotovo!
ORBIT: Breeze bude létat v kruhu kolem vybraného objektu
JOURNEY: Breeze pomalu letí směrem od vás s kamerou vždy namířenou od vás a poté se zase vrátí k vám
FOLLOW ME: nastavíte požadovanou polohu a Breeze vás sleduje, ať jdete kamkoliv
RETURN TO HOME: kliknete na ikonu a Breeze se vrátí zpět a přistane

Breeze je vybaven optickým pohybovým a infračerveným pozičním senzorem, to umožňuje držet pozici v budovách i venku a létat snadno při jakékoliv příležitosti. Můžete tak bez obav létat s vědomím, že Breeze nebude unášen vzduchem bez ohledu na prostředí. K dispozici jsou funkce pro automatické přistání a pro návrat domů – není potřeba předešlých zkušeností s létáním. Délka letu je okolo 12 minut, tedy dostatečná pro natočení neuvěřitelných záběrů.

Tato kvadrokoptéra pořizuje 4K UHD videa a čisté 13 MPx fotografie, čímž se vyrovná dronům dvakrát tak velkým. Živý náhled na mobilním zařízení je ve stále dobrém rozlišení HD. Sdílení fotografií a videí pořízených s Breeze na oblíbených sociálních sítích je rychlé a snadné. Vyberte fotografii nebo video a jednoduše zvolte sociální síť, na které chcete záběry okamžitě sdílet, vše v rozhraní mobilní aplikace. Tak jednoduché to je. To ano, ale pozor na spotřebu dat, že?!:-)

Specifikace
Šířka: 196 mm
Délka: 196 mm
Výška: 65 mm
Hmotnost: 385 g
Max. letová výška: 80 m
Max. rychlost: 5 m/s
Max. rychlost stoupání: 1 m/s
Cena: 13 690 Kč

Zdroj: www.trivox.cz

Uložit záložku trvalý odkaz.

2 Comments

  1. Aleš Slavík

    Mám dotaz, který, nebo jaký tablet mám pořídit k ovládání
    modelu Breeze?
    Děkuji.

    • Dobrý den, ovládat je možné „jakýmkoliv“ chytrým telefonem, nebo tabletem, který má operační systém Android, nebo iOS. Důležité je, aby zařízení podporovalo spojení pomocí Wi-Fi na pásmu 5 GHz. Podrobný článek, test, vyšel v aktuálním čísle MHM 12/2016 na stranách 16-21. Tam se dočtete i to, že samotná podpora Wi-Fi 5 GHz ještě nemusí znamenat kompatibilitu. Co víme, tak zařízení Apple by problém mít neměla. Ale výrobců zařízení se systémem Android jsou stovky a je složité pro výrobce garantovat propojení. Ideálně, máte-li možnost, si to vyzkoušejte na prodejně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *