Vortex 250 Pro: závodní náčiní Blade

Novinkou v nabídce firmy Astra je závodní RC model kvadrokoptéry Blade Vortex 250, který vznikl spojením produktů ImmersionRC a Blade s technologií Spektrum. Nyní je Blade Vortex 250 Pro lehčí, silnější a výkonnější, takže můžete jít na FPV závody jako profík, navíc s hotovým modelem ve verzi BNF (Bind & Fly – propoj a leť).

Konstrukce kostry modelu je pro dosažení nízké hmotnosti a vysoké tuhosti z uhlíkových desek 2 mm silných, na motorové lože dokonce 4 mm. Srdcem modelu je letová řídící jednotka. Grafické zobrazení na obrazovce (OSD) Headsetu nabízí aktualizaci letových kritických parametrů. Nabídka EzOSD umožňuje programování v terénu pomocí RC vysílače a náhlavní soupravy nebo monitoru. Některé nastavení OSD jsou obsaženy, například umělý horizont, letový displej Jet styl či úprava letových parametrů. Na všech obrazovkách OSD jsou upozornění centra pro kritické varování, jako je napětí baterie, EzUHF kritické odkazy atd.
Elektronika řídící jednotky je vybavena výkonnými integrovanými 32-bitovými procesory ARM. Model je vybaven funkcí Dynamic Power Control, která sníží výkon v případě rušení video signálu a automaticky se obnoví, když dojde k nápravě. Technologie NexWaveRF 5,8 GHz obsahuje video vysílač se 40 kanály, takže je kompatibilní s libovolným 5,8 GHz A/V Headsetem na trhu. Integrovaný RaceBand System umožňuje společný let až osmi pilotů a je ovládán pomocí OSD, takže si vybere sám nejčistší kanál. Pro let byl nainstalován firmware ProTuned, se kterým létá Vortex 250 Pro rovně jako po kolejích.

Ve Vortexu 250 Pro je instalovaná kompaktní letová kamera FatShark 700TVL v2 CMOS, která je chráněna proti nárazům tím, že je umístěna na uhlíkové desce, tlumené proti vibracím. Má nastavitelný držák, který umožňuje nastavit úhel náklonu kamery.
Sada osmi 24-bitových LED diod RGB je chráněna umístěním mezi horní a spodní rám kostry modelu. Lze naprogramovat oblíbenou barvu, brzdová světla, ukazatel směru, apod. Pro případ ztráty má model integrovaný bzučák, který je dostatečně hlasitý, aby bylo možné model rychle najít.
Regulátory 22 A, obsažené v kvadrokoptéře, mají rychlý OneShot125 komunikační protokol a rekuperační brzdění pro co nejrychlejší odezvu motorů na změnu. Každý regulátor má vlastní 32-bitový procesor ARM pro maximální výpočetní výkon při intenzivním manévrování. Vysokootáčkové střídavé motory V-Spec 2204 2300Kv mají nainstalovány vrtule Gemfan 5045 GF. Pro uložení letového protokolu BlackBox byla integrována 2 MB Flash paměť pro záznam letových parametrů a ta umožňuje ladění PID (proportional integral derivative).

Pro zprovoznění budete potřebovat vhodný vysílač Spektrum DSMX a pohonný akumulátor Li-pol 3-4S s kapacitou 1 300 mAh. Pro využití FPV obrazu z kamery potřebujete náhlavní soupravu, například Fatshark 5,8 GHz, nebo FPV monitor.

Průměr vrtule: 253 mm
Délka:280 mm
Šířka: 230 mm
Výška: 50 mm
Hmotnost: 415 g
Cena: 17 499 Kč

Zdroj: www.astramodel.cz

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *