Turbo Beaver: zábava ve vzduchu i na vodě

Phoenix Model, který na náš trh dováží firma Daniel Pelikán, připravila nové RC polomakety. Jednou takovou je pěkný Turbo Beaver, tedy polomaketa kanadského lehkého dopravního hornoplošníku klasické celobalzové konstrukce pro pohon dvoudobým motorem 12-15 ccm, čtyřtaktem 15-20 ccm, benzínovým motorem 15 ccm, nebo elektromotorem třídy AXI4130 pro mírně pokročilé piloty.

Trup je klasické konstrukce z balzy a lehké překližky s odnímatelným laminátovým krytem motoru s charakteristickým „podbradkem“. Spalovací motor se montuje na stavitelné plastové lože, ukotvené na překližkovou motorovou přepážku, jež je součástí pevného skříňového „jádra“ trupu. V něm je také vytvořen prostor pro palivovou nádrž (až 450 ccm). Pro instalaci elektromotoru v zadní montáži je ve stavebnici dodávána přídavná motorová přepážka s distančními sloupky. Kabina je maketově vybavená, přístupná je dvěma otvíracími dveřmi. Serva směrovky, výškovky a plynu se nacházejí na dně kabiny v prostoru přístupném díky zadním dveřím na boku trupu. Přední dveře slouží ve verzi s elektrickým pohonem jako přístupový otvor pro uložení pohonného akumulátoru do prostoru pod přístrojovou deskou. Kormidla jsou ovládána pomocí lanovodů s robustními drátovými táhly. Dvoudílné křídlo s polosouměrným profilem má klasickou konstrukci s tuhým potahem torzní skříně. Poloviny křídla se nasouvají z boku na trubkovou duralovou spojku a zajišťují se šrouby. Vzpěry křídla mají jádro z hliníkového plechu s dřevěným tvarovým krytem a upevňují se šrouby. Křidélka a klapky jsou ovládány nezávisle dvěma páry serv s krátkými přímými drátovými táhly. Ocasní plochy jsou klasické celobalzové konstrukce. Podvozek s řiditelnou drátovou ostruhou, spřaženou se směrovkou, má duralové hlavní nohy s laminátovými tvarovými kryty kol.
Celý model je potažen nažehlovací fólií Oracover, s imatrikulací stroje létajícího ve Velké Británii.

Pro ovládání modelu budete potřebovat alespoň sedmikanálovou počítačovou RC soupravu, umožňující nezávislé ovládání křidélek a klapek. Serva vyhoví kvalitní standardní s tahem 3-5 kg.cm, pro ocasní plochy použijte raději silnější 5-7 kg.cm serva. Pro model je možné dokoupit sadu plováků s duralovými vzpěrami, kdy jsou vodní kormidla ovládána servy uloženými v plovácích. Pokud model doplníte plováky, doporučuje se volit motory na horní hranici uvedeného rozsahu kubatur. Stavebnice obsahuje postavený a potažený trup, nastříkaný laminátový kryt motoru, hotové vzpěry křídel, postavená a potažená křídla a ocasní plochy, duralový podvozek, sadu příslušenství, kola, samolepky a obrázkový návod.

Rozpětí: 1 900 mm
Délka: 1 428 mm
Plocha křídla: 43,3 dm2
Hmotnost: 4 600-5 000 g
Ovládané funkce: S, V, M, Kř., Kl.
Cena: 9 990 Kč

Zdroj: www.pelikandaniel.com

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *