TRI-40 II & TRI-40 II Sports: klasická konstrukce a spalovák

Omrzely vás už „polystyréňáky“ a poohlížíte se po RC modelu letadla klasické konstrukce na pohon spalovacím motorem? Značka Super Flying Models, kterou na náš trh dováží Astra, připravila dva modely TRI-40 II. Prvním modelem je cvičný hornoplošník a druhým je pak akrobatický středoplošník. Oba modely jsou dodávány v setech ARF.

Cvičný Tri 40 II je celodřevěné konstrukce a je určen k nácviku pilotáže. Díky své hornoplošné koncepci má dobré letové vlastnosti. Jednotlivé díly jsou laserem vyřezané, křídlo je odnímací. Jelikož jde o model ARF, budete potřebovat až 5 serv pro ovládání výškovky, směrovky, křidélek, klapek a případně spalovacího motoru. Pokud zvolíte pohon elektromotorem, páté servo není potřeba. Montážní příslušenství je obsahem balení, stejně jako hliníkové motorové lože pro spalovací motor a dřevěné lože pro elektromotor. Pro ovládání budete potřebovat minimálně čtyřkanálovou RC soupravu.

Specifikace
Rozpětí: 1 600 mm
Délka: 1 160 mm
Nosná plocha: 42,5 dm2
Plošné zatížení: 52 g/dm2
Hmotnost: 2 200 g
Cena: 3 999 Kč

Akrobatický Tri 40 II Sports má taktéž celodřevěnou konstrukci a rozpětí 1 600 mm. Je ale primárně určen pro benzínové motory, i když umožňuje i pohon elektromotorem. Spalovací motor by měl být o obsahu 6,5 ccm u dvoutaktu, u čtyřtaktu pak 10 ccm, střídavý elektromotor by měl mít parametry 600-840KV. Ve stavebnici nechybí palivová nádrž, podvozek, kola, táhla, hliníkové lože spalovacího motoru, vrtulový kužel a příslušenství.

Specifikace
Rozpětí: 1 600 mm
Délka: 1 240 mm
Nosná plocha: 45 dm2
Plošné zatížení: 49 g/dm2
Hmotnost: 2 190 g
Cena 4 299 Kč

Zdroj: www.astramodel.cz

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *