Team Corally: profesionální nabíječe

Čím více modelů na pohon elektromotorem provozujete, tím častěji potřebujete nabíjet. To je logické. A v takovém případě je nutné, aby nabíjení bylo nejen rychlé, ale i šetrné, protože přeci nechcete kupovat akupaky moc často. V nabídce firmy Astra se nově objevily profesionální nabíječe od Team Corally.

Celkem jich je šest: jeden z řady Neo, jeden z řady Enigma a čtyři z řady Eclips. Ceny se pohybují od 1 119 Kč do 9 199 Kč. To už je panečku cena za nabíječku, ale pro závodníky se ta investice vyplatit může. Vrcholné provedení totiž dokáže nabíjet proudem až 20 A! Při závodech jde o každou minutu, takže taková „porce“ ampérů přijde vhod.

Základ nabídky tvoří Neo. Napájen je ze sítě 220 V a dokáže nabíjet 2-3 článkové LiPo/LiFe, nebo 1-8 článkové NiMH. Nabíjecí proud je možné zvolit 1, 2 a 4 A. Nabíječ je velice jednoduchý, nemá žádný displej, indikaci procesů mají na starost LED. I přes svou jednoduchost můžete připojit teplotní senzor při nabíjení NiMH akumulátorů, nebo počítat s citlivostí Delta Peak při nabíjení NiMH akumulátorů 8 mV na článek. Nabíječ je uzavřen v robustní hliníkové krabici. Cena 1 199 Kč.

Zlatou střední cestou, jak se říká, může být Enigma. Tento mikroprocesorový nabíječ má již grafický dotykový displej. Nabíjecí proud může být až 10 A, a to pro nabíjení 1-6 článkových LiPo/LiFe/LiIon akumulátor, dále 1-16 článkových NiCd/NiMH akumulátorů a nakonec 1-10 článkových Pb akumulátorů. Napájení můžete zvolit jak ze sítě, tak i ze zdroje 12 V. Nechybí ochrana proti přepólování, tepelná ochrana, vstup pro teplotní sondu pro měření teplot akumulátorů, bezpečností časovač, nastavitelný kontrast, intenzita podsvícení a zvukové signalizace, nebo USB výstup pro aktualizace firmware. Cena 3 049 Kč.

Nejlevnější nabíječ z řady Eclips s označením 2100 Dual disponuje dvěma nezávislými výstupy o celkovém výkonu 100 W. Nabíjecí proudu prvního kanálu je až 10 A, u toho druhého pak „pouze“ 5 A. Cena 3 829 Kč. Nabíječ 2240 Dual má podobnou specifikaci a ovládání, jako předchozí, ale tentokrát má každý výstup nabíjecí proud až 12 A. Cena 4 899 Kč.

Vrcholem nabídky nabíječů Corally jsou Eclips 2400 Dual a 4400 Quad. Prvně jmenovaný má dva nezávislé výstupy o celkovém výkonu 400 W. Nabíjecí proud prvního kanálu je až 20 A, u druhého kanálu je pak maximální proud „pouze“ 12 A. Druhý nabíječ, jak název napovídá, disponuje už čtyřmi výstupy, a to každý s maximálním nabíjecím proudem 10 A. Cena obou je shodná, a to 9 199 Kč.

Všechny modely z řady Eclips mají také společné tyto vlastnosti:

 • nabíjecí a vybíjecí cykly
 • 10 režimů pamětí
 • ukládání nastavení pro akumulátory
 • výstupy tvořeny zdířkami 4 mm pro banánky
 • adaptér balancéru JST-XH součástí balení
 • možnost nabíjet LiPo, LiIon, LiFe, LiHV (LiPo High Voltage), NiCd, NiMH a olověné baterie
 • každý výstup má svůj vlastní, dvouřádkový displej, pro zobrazování informací a nastavování, realizované pomocí tlačítek
 • napájení ze sítě, nebo ze zdroje 11-18 V
 • ochrana proti přepólování
 • tepelná ochrana
 • vstup pro teplotní sondu pro měření teplot akumulátorů
 • bezpečností časovač
 • nastavitelný kontrast, intenzita podsvícení a zvukové signalizace

Zajímavostí je také u nabíječů Eclips USB výstup s parametry 5 V/2,1 A. Takže s sebou můžete vzít pouze USB kabel a nabíjet svůj mobilní telefon, tablet a jiná zařízení.

Zdroj: www.astramodel.cz

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *