„Svatba roku“: Ripmax kupuje HPI

Opravdu aktuální zprávou je to, že britský Ripmax koupil značku HPI. Stalo se tak včera, 31. 5. 2016, a došlo k tomu po dlouhých jednáních. Dříve „prosakovaly“ informace, že HPI koupí americký Traxxas, což se ale ukázalo jako pouhý dohad.

A co znamená spojení Ripmax a HPI pro zákazníky? Dobrou zprávou je, že distribuční síť zůstává stejná, tedy v ČR firmou Daniel Pelikán. Dle sdělení Ripmaxe, kdy se stane centrálou i pro HPI jejich centrála v britském Derbyshiru, se zlepší dostupnost hlavně náhradních dílů a příslušenství HPI. Spojením dochází k nepoznatelnému přejmenování HPI Racing, kde přibyde na konci Ltd. (anghlické označení pro české s.r.o.). Málokdo možná ale ví, že existuje i divize HPI DNA, která sídlí v Kalifornii. Tato divize měla a bude mít i nadále na starost vývoj. Nově se bude jmenovat HPI Racing Design. Něco málo ke zmíněným firmám a jejich historii.

Ripmax
Firma Ripmax byla založena jako obchod s hračkami a modely v Londýně v roce 1949. V současné době je největším britským distributorem RC modelů. S léty firma rostla a v dnešní době je Ripmax největším distributorem značky Futaba v Evropě.

HPI Racing
Značka HPI Racing byla založena v roce 1986, tedy letos slaví pěkných 30 let. Značka HPI Racing patří mezi největší výrobců RC modelů aut na světě a současně je jednou z největších firem, zabývajících se výrobou licencovaný ch RC modelů automobilů. Můžeme připomenout například licence značek Ford, Porsche, Subaru, BMW, či Toyota.

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *