Sukhoi Su-29MM: vylepšený akrobat

Když byl na trh uveden akrobatický speciál ParkZone Su-29MM, díky technologii AS3X mohli začít s pokročilými akrobatickými prvky i méně zkušení piloti. Druhá generace Su-29MM reaguje na požadavky pilotů, které se týkaly větší flexibility nastavení AS3X stabilizace. Ve spolupráci s Mikem McConvillem byl proto vytvořen tento model, který má kromě vylepšené aerodynamiky také větší možnosti nastavení stabilizace AS3X.

Křídlo modelu Su29MM je vyrobeno z dutého Z-Foam materiálu, který byl vyztužen uhlíkovými vlákny. Výsledkem je struktura, která je tužší a lehčí než plné pěnové materiály. Tento tuhý a lehký drak v kombinaci s výkonným střídavým motorem je předpokladem pro vynikající 3D schopnosti. Pro akceleraci ve vertikálním směru je v modelu nainstalován střídavý motor 10BL 1250Kv a střídavý regulátor E-flite 40 A Switch-Mode BEC. Pro pohon plně dostačuje nejrozšířenější typ LiPo baterie 11,1 V/2 200 mAh.

Křídlo má symetrický profil, velkou plochu křidélek a velké výchylky kormidel pro jejich maximální účinnost. Vše je nezbytné pro zajištění maximální možné obratnosti při 3D létání. Turbulátory na náběžných hranách křídla zlepšují řiditelnost a zvyšují stabilitu při letu nízkou rychlostí a vysokém úhlu náběhu. Pro zajištění vysoké účinnosti řízení jsou použita rychlá digitální serva s kovovým převodem, která jsou umístěna co nejblíž k řídícím plochám. S těmi jsou propojena krátkými táhly, což zajišťuje tuhé a přesné spojení mezi pákou serva a pákou řízení na kormidlu.

Nastavitelnost stabilizace je hlavní evolucí této druhé generace. Způsob párování modelu určuje, zda chcete, nebo nechcete, využívat režim SAFE. SAFE režim je určený pro začínající piloty a jeho cílem je maximálně zjednodušit řízení modelu začátečníkům. Pro pokročilé piloty, kteří již systém SAFE nepotřebují, je nyní možnost jeho deaktivace. Zisky stabilizace AS3X si můžete nastavit sami. Pokud jste příznivci pomalého létání, můžete si zisky stabilizace nastavit vyšší. Naopak pokud chcete létat vyššími rychlostmi, můžete si zisky nastavit nižší – aby nedocházelo k zakmitávání modelu. Vše je tak pevně ve vašich rukou. Přijímač AR636A podporuje až 3 letové režimy. Pro každý režim si můžete nastavit specifické zisky stabilizace, nebo můžete stabilizaci zcela vypnout. Programování zisku stabilizace se provádí pomocí aplikace Spektrum Programmer a programovacího kabelu USB, nebo mobilního programovacího kabelu. Obojí se prodává samostatně.

Jelikož je model dodáván v setu Bind & Fly, tedy Spáruj a leť, budete pro zprovoznění potřebovat minimálně šestikanálový vysílač Spektrum a 3S LiPo akumulátor. Pro možnost řízení zisku stabilizace vysílačem potřebujete programovatelný vysílač Spektrum.

Specifikace
Rozpětí: 1 120 mm
Délka: 1 074 mm
Nosná plocha: 26 dm²
Plošné zatížení: 44,2 g/dm²
Hmotnost: 1 150 g
Cena: 7 299 Kč

Zdroj: www.astramodel.cz

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *