Stratocam: když chcete létat i natáčet

Chcete natáčet videa? Sáhnete asi po dronu. Pak ale zjistíte, že pro zábavu z létání je to vlastně o ničem. „Nahoru, dolů, do strany, otočit…“ Pokud si chcete užít opravdové létání, tak to chce letadlo. A tak firma Hobbyzone, kterou na náš trh dováží Astra, přichází s novým RC modelem letadla, které má i HD kameru pro pořizování letových videí a fotografií.

Stratocam, tak se jmenuje RC model o rozpětí 1 metr, vyrobený z odolného materiálu Z-Foam. Model je poháněn dvojicí motorů s protiběžnými vrtulemi a je vybaven odnímacím podvozkem. Řízeny jsou směrovka, výškovka a motory. Nejde o nějakého akrobata, ani nemá ovládaná křidélka, ale i tak s ním jde zalétat různé prvky. Začínající piloty potěší přítomnost inteligentní technologie SAFE (Sensor Assisted Flight Envelope), která zajišťuje klidný let. K dispozici je Tlačítko záchrany, kterým se model vrátí sám do stabilního horizontálního letu.

Stratocam je vybaven EFC-721 HD kamerou pro natáčení videa či pořizování fotografování. Ta je umístěna na imitaci kabiny. Na vysílači se nachází tlačítko pro aktivaci kamery. Režim video nebo foto je potřeba před letem nastavit na kameře.

Celou palubní elektroniku napájí dvoučlánkový Li-pol akumulátor 7,4 V/1 300 mAh, model by měl mít dostatek energie na dlouhé lety. Zajímavosti je také křídlo, které se v případě havárie vysune a sníží tak míru poškození. Stratocam se dodává pouze v setech RTF, kde je vše potřebné k letu. Na výběr je pouze to, zda chcete vysílač v módu 1 (levý knipl výškovka, pravý knipl plyn a směrovka), nebo 2 (levý knipl plyn, pravý knipl výškovka a směrovka).

Rozpětí: 1 050 mm
Délka: 775 mm
Hmotnost: 496 g
Cena: 6 999 Kč

Zdroj: www.astramodel.cz

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *