Spouštíme nové webové stránky

Letos na podzim uplyne přesně 20 let od vzniku Model Hobby magazínu. Za těch dvacet let se mnohé změnilo, a to nejen na stánkách magazínu, ale také ve světě informačních technologií. Rozhodli jsme se proto předělat webové stránky magazínu, které korespondují s aktuálními trendy. Webové stránky jsou plně responsivní, tedy se přizpůsobí velikosti úhlopříčky zařízení, na kterém si obsah prohlížíte. A to bez ohledu na to, zda si naše webové stránky prohlížíte na počítači, smartphonu, či tabletu

BLOG MHM
Ale to není jediná novinka. Tištěná periodika s měsíčním intervalem vycházení nejsou schopna pojmout všechny informace a novinky, které jsou šířeny pomocí internetu velice rychle. Proto jako první modelářský časopis v České republice spouštíme i blog. V něm budeme průběžně publikovat zajímavosti a novinky, nejen „z našeho trhu“. Zpětné vyhledávání článků usnadní přehledné uspořádání do rubrik, jejichž nabídka se nachází v menu. Cílem blogu je poskytnout našim čtenářům maximum informací, které se na stránky tištěného/digitálního Model Hobby magazínu nedostanou.

Jednotlivé příspěvky můžete komentovat. Abychom zabránili spamu, vulgarismům a dalším „internetovým nepříjemnostem“, vyžadujeme pro vkládání komentářů vaše jméno a e-mailovou adresu. Pokud se Vám bude článek líbit, můžete jej i sdílet se svými přáteli na sociálních sítích Facebook, Twitter či Google+.

Výše uvedené samozřejmě neznamená, že bychom přestali Model Hobby magazín v tištěné/digitální podobě vydávat. Naopak. Díky shromažďování nových informací budeme schopni dělat pro čtenáře „klasické“ verze časopisu i rozsáhlejší články k daným tématům. A samozřejmě, každý měsíc najdete na stránkách magazínu obsah, na který jste zvyklí. Ať už to budou testy, stavební plány, modely pro radost, 3D tisk, monografie, či historie, vše zůstává „při starém“. Na blogu budeme naše čtenáře informovat průběžně i o tom, jaké testy a články chystáme.

INTERNETOVÝ OBCHOD
Další novinkou je integrace obchodu, chcete-li e-shopu, přímo na stránky magazínu. Dříve museli zájemci o zboží z edice MHM jít na externí e-shop, což nebylo moc přehledné. Díky integraci e-shopu do webových stránek magazínu chystáme v budoucnu i několik novinek, ale na ty je ještě brzo.

Pokud nakoupíte nějaké zboží v našem e-shopu a současně při vyplňování objednávky zaškrtnete políčko pro vytvoření účtu, stačí se v budoucnu jednoduše přihlásit pomocí bočního panelu a při vkládání například komentářů již nebudete muset nic vyplňovat. Potvrzení vytvoření účtu při objednávce předplatného digitální verze magazínu je nutné. Bez vytvořeného účtu by nebylo možné se dostat k placenému obsahu.

NOVÉ PROSTŘEDÍ ONLINE VERZE
Stávající předplatitelé digitální verze Model Hobby magazínu mají účet vytvořený automaticky, a to proto, aby měli garantovaný přístup k digitálnímu obsahu. Nabídku, dle verze svého předplatného, najdou po přihlášení přes boční panel pod záložkou „eMHM“ v menu. Ti, kteří mají předplatné online verze, včetně přístupu k archivu, najdou nyní dostupné ročníky archivu přehledně v menu dle jednotlivých roků. V menu „eMHM“ je také odkaz na bonusové materiály.

Velkou změnou bude stahování daného čísla magazínu v PDF na svůj disk. Nově toto již nenajdete přímo v aplikaci online verze, nýbrž bude pod každým číslem přímý odkaz na stažení souboru.

O dalších novinkách ve funkcích webových stránek budeme čtenáře Model Hobby magazínu informovat jak zde, na novém blogu, tak i na stránkách tištěné verze.

Věříme, že se Vám budou nové webové stránky Model Hobby magazínu líbit a že se stanou místem, kam rádi zavítáte.

Za Model Hobby magazín,

Tomáš Jalovec, šéfredaktor

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *