Spitfire Mk.XIV: RAF zasahuje

V roce 1944 byla nasazena do bojů II. světové války nejlepší verze Spitfire Mk.XIV, poháněná motorem Rolls-Royce Griffon s vyšším výkonem. Bylo postaveno více než 20 300 kusů všech verzí a Spitfire zůstal ve službě až do padesátých let 20. století. Novinkou v nabídce E-flite je RC polomaketa tohoto stroje, která má rozpětí 1,2 m. Model je vyroben z lehké Z-Foam pěnové hmoty, která je velmi odolná proti poškození a zároveň snadno opravitelná v případě kolize. Model je vybaven paneláží potahu, řadou maketových doplňků, kabinou s pilotem, autentickým zbarvením a maketovým vrtulovým kuželem s pětilistou vrtulí. Pro dokonalý realismus letu je model vybaven vztlakovými klapkami a elektrickým zatahovacím podvozkem s maketovými nohami s koly a kryty podvozku.

Pohon Spitfira tvoří výkonný střídavý motor 15BL 850KV a střídavý regulátor 40 A. S dodávanou vrtulí má model za letu velmi tichý zvukový projev, stabilizace je vyvážená a model je příjemný na řízení. K napájení je doporučen tříčlánkový (3S) LiPo akumulátor s kapacitou 2 200 mAh. Model je dodáván v setu BNF (Bind & Fly), což znamená, že je kompletně osazen palubní elektronikou. Nechybí celkem šest 9 g mikro serv a šestikanálový přijímač Spektrum AR636A DSMX. Tento přijímač má systémem stabilizace AS3X a také umožňuje aktivovat technologii SAFE. Všechny tyto elektronické pomocníky ocení jak začátečníci, tak i pokročilí piloti, hlavně při létání ve větru a turbulenci.
Co v setu nenajdete, to je vysílač. A ten budete potřebovat minimálně šestikanálový Spektrum, praucjící s modulací DSM2/DSMX.

Specifikace:
Rozpětí: 1 200 mm
Délka: 1 075 mm
Nosná plocha: 27 dm2
Plošné zatížení: 56,1 g/dm2
Hmotnost: 1 515 g
Cena: 8 699 Kč

Zdroj: www.astramodel.cz

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *