Spektrum DX8: druhá generace s češtinou

Spektrum, dodávané na náš trh firmou Astra, představuje populární osmikanálovou RC soupravu DX8 druhé generace (G2), pracující v protokolu DSMX na pásmu 2,4 GHz.

K nejdůležitější inovaci, kterou přináší DX8 G2, se řadí hlasová funkce, která umí více než 300 slov, čísel a frází. Lze například naprogramovat hlášení názvu letového režimu při přechodu z jednoho do druhého. Vysoká kvalita reprodukovaného hlasu je zaručena díky speciálnímu hlasovému mikroprocesoru. Vysílač může hlásit telemetrické hodnoty pro napětí, teplotu apod., při alarmu se pilot nemusí dívat na displej, co se to děje. Prostě ihned dostane potřebné hlášení. DX8 G2 má hlášení v anglickém jazyce, další jazyky jsou k dispozici volně ke stažení na stránkách Spektrum Community.

S hlasovou funkcí samozřejmě souvisí i telemetrie, kterou vysílač podporuje, a umožňuje přenášet napětí baterie přijímače, teplotu motoru/baterií, otáčky motoru a kvalitu RF spojení (počet úniků signálu, počet ztrácených/poškozených rámců, počet stavů hold). A to vše se v reálném čase objeví přímo na velkém displeji na vysílači. Telemetrické senzory ovšem nejsou obsahem balení. Varovné informace lze předávat i pomocí vibrací vysílače. Pohyb v menu je realizován pomocí ověřeného rolovacího tlačítka, samozřejmostí je grafický displej a precizní mechanika kniplů kompletně v ložiscích. Díky jednoduchým krokům si bez problémů u vysílače zvolíte módy 1-4, prostě ten, který Vám nejvíce vyhovuje. Novinkou jsou i dvě vysílací antény a také volba rámcové rychlosti mezi 11 a 22 ms.

Interní paměť má více než dostačující kapacitu na 250 modelů, takže SD kartu lze využívat především jako prostředek k update verzí software nebo záloze či kopírování modelů a nastavení. I když má vysílač DX8 klasický výstup jack pro funkci Učitel-žák, nově lze využít i revoluční bezdrátový přenos a využít aplikaci Wireless Trainer v menu vysílače. Tato technologie přináší větší možnosti než přenos kabelem, především je zde možnost pracovat s více žáky, aniž by bylo nutné opětovné párování, propojování či nastavování. Pro zprovoznění bezdrátové funkce Učitel-žák Vám postačuje pouze napárovat jiný či jiné žákovské vysílače Spektrum DSMX k vysílači DX8. Ten tak přijímá signál od vysílače žáka, který pak vysílá do modelu.

RC soupravu Spektrum DX8 zakoupíte za cenu 9 599 Kč a obsahem balení je kromě vysílače s baterií Li-Ion 7,4 V/2 000 mAh také osmikanálový přijímač AR8000, síťový zdroj pro nabíjení vysílače, popruh vysílače, párovací konektor, návod k použití v češtině. Pokud nepotřebujete přijímač, pak můžete zakoupit samotný vysílač za cenu 8 299 Kč. Pouze pozor! Vysílač není kompatibilní s přijímači, pracujícími se starším protokolem DSM2.

Zdroj: www.astramodel.cz

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *