Simplex elektro KIT: tip na cvičný hornoplošník

V 70. létech navrhl a postavil Ivan Hořejší úspěšný model Simplex, jehož plánek byl publikován v časopise Modelář. Nyní se v nabídce firmy Hořejší model nachází novinka, a to stavebnice cvičného RC hornoplošníku Simplex, kterou vyrábí firma Modelservis.

Model má výborné letové vlastnosti a zvládá i prvky základní akrobacie. Nabízený model ve verzi „elektro KIT“ byl ve spolupráci s jeho tvůrcem upraven na elektropohon a do standardu dnešních konstrukčních stavebnic v rozsypu.

Stavba se tak velmi zjednodušila a urychlila. Díly jsou zhotoveny pomocí CNC technologie, takže jsou velmi přesné. Pevnostní díly jsou z topolové překližky, zbytek z balzy. Sestavování je jednoduché a rychlé, čemuž napomáhá i stavební plán 1:1, návod ke stavbě a arch samolepek, včetně oken, v balení KITu. Ostatní materiál, jako jsou tuhé potahy, díly podvozku, potahový materiál a bižuterie ovšem součástí.

Simplex má rozpětí 1 430 mm, délku 1 050 mm a doporučeným pohonem je střídavý elektromotor. Pro ovládání budete potřebovat minimálně čtyřkanálovou RC soupravu.

Výrobce připravuje i variantu obsahující kompletní materiál k dokončení bez potahového materiálu a variantu pro spalovací motor 3,5-5,6 ccm.

Zdroj: www.horejsi.cz, www.modelservis.cz

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *