RC mozek: Hobbico něco chystá (3x aktualizováno)

AKTUALIZOVÁNO, 17.5. 2016:
Právě byl vypuštěn další dílek do skládačky. Opět jde o video, které poodhaluje „4 bestiální režimy“. První s názvem „blast“ bude určen pro razantní rychlou jízdu, chcete-li výbušnou. Druhý režim s názvem „wheelie“ bude asi pro ty, kteří jezdí rádi „po zadních“.

Třetí režim s názvem „drift“ asi vypovídá sám o sobě, oč jde – o jízdu smykem. A poslední, čtvrtý režim, se jmenuje „climb“. Tedy půjde o režim pro zdolávání terénu.

Všechny uvedené režimy jsou samozřejmě ovlivněny diferenciálem. Že by Hobbico přišlo se samosvorným diferenciálem pro modely Arrma? Na to si budeme ještě muset nějaký ten pátek počkat. My to budeme sledovat a jakmile budou další novinky, dozvíte se to jako první.

AKTUALIZOVÁNO, 12.5. 2016:
Přesně po týdnu je zde další video. Na něm je vidět záběr z kamery na palube RC modelu auta, určitě Arrmy. Video je pak doplněno textem: „Tak výkonné, je to trochu děsivé. Na začátek.“ A na konci videa je logo Arrmy a textem: „Nebojte se.“

No tak uvidíme, jaké další dílky do skládačky přijdou.

AKTUALIZOVÁNO, 5.5. 2016:
Tak do skládačky se objevil další střípek, opět ve formě videu. Na něm vidíme informaci, že půjde o „chytřejší technologii diferenciálu“. V tuto chvíli tedy můžeme téměř s jistotou říci, že nepůjde o technologii zaměřenou pouze na korekce serva řízení, jakou má například Traxxas. Současně jsme se dozvěděli, že tato technologie bude uvedena v rámci koncernové značky Arrma. Uvidíme tedy, jaké další střípky ještě Hobbico poskytne v následujících týdnech, protože k představení má dojít v červnu.

PŮVODNÍ ZPRÁVA, 27.4. 2016:
Před pár hodinami se objevila zpráva o chystané novince od amerického koncernu Hobbico. Co to bude, to ještě nevíme, ale určitě se těšíme.

Můžeme pouze spekulovat, co by to tak asi mohlo být. Hobbico prezentuje chystanou novinku jako RC Brain, tedy RC mozek, což je vidět i na videu, kde je položena otázka „Co kdyby mělo RC auto mozek?“

Mohlo by jít o odpověď na stabilizační systém AVC od Horizon Hobby, Spektra, případně na systém TSM od Traxxase.

Prvně jmenovaný systém AVC (Active Vehicle Control), který koriguje kola tak, aby pokud možno stále udržovala zvolenou stopu, a současně zasahuje do ovládání motoru tak, aby měl model co nejlepší trakci, jsme testovali v čísle MHM 06/2014, video srovnání jízdy se systémem a bez něj na „obyčejném“ modelu následuje níže.

Druhý jmenovaný systém TSM (Traxxas Stability Management) je celkem nový a my si jej lehce představili u modelu Traxxas Slash VXL v čísle MHM 02/2016. Tento model byl zajímavý také tím, že měl na palubě zvukový modul. Více ve videu níže.

No takže uvidíme, co Hobbico chystá. Zda se bude jednat o technologii, podobnou těm u konkurence, nebo přijde úplně s něčím novým. My to samozřejmě budeme sledovat.

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *