Radian XL: opravdu velký větroň

Novinkou od E-flite je motorizovaný větroň E-flite Radian XL Basic o rozpětí 2,6 m. Tento velký větroň je ideální pro létání v termice, je vybaven brzdícími štíty a plovoucí výškovkou.

Radian je vyroben z odolného materiálu Z-Foam, křídlo je třídílné pro pohodlnější přepravu téměř třímetrového letadla, stejně jako dvoudílná plovoucí výškovka. Sklopnou vrtuli pohání střídavý elektromotor 10BL 1250KV s regulátorem 40 A. Všechna serva jsou digitální DSV130. V útrobách je také přijímač Spektrum AR636A s funkcí AS3X. Tento systém automaticky provádí neustálé drobné korekce směru letu a tím snižuje pracovní zatížení pilota, který se může věnovat pouze samotné pilotáži. Přijímač Spektrum AR636A je vyladěn speciálně pro použití v tomto modelu. Zvláště ve větrném počasí a turbulenci se funkce AS3X výborně osvědčí. Protože má model vysokou klouzavost, jsou v křídle nainstalovány brzdící štíty, pomocí kterých lze podle potřeby upravit rozpočet na přistání.

Jelikož je Radian XL dodáván v setu Bind&Fly, budete pro zprovoznění potřebovat RC vysílač Spektrum, pracující s modulací DSM2, nebo DSMX, a pak také tříčlánkovou LiPo baterii 3 200 mAh.

Specifikace
Rozpětí: 2 600 mm
Délka: 1 444 mm
Nosná plocha: 61 dm2
Plošné zatížení: 37 g/dm2
Hmotnost: 2 254 g
Cena: 7 799 Kč

Zdroj: www.astramodel.cz

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *