Pražský okruh: nová autodráha přístupná i veřejnosti

Je to přesně týden, kdy se naše redakce zúčastnila slavnostního otevření nové moderní autodráhy pro závody SCR. Nejspíš jako jediná redakce modelářského časopisu u nás.

Slavnostní otevření se konalo v novém působišti SCRC Praha 7 (Slot Car Racing Club), vedeným pod hlavičkou DDM Praha 7. Tím se po přesunu z Letné stala ulice Tusarova v Praze 7 Holešovicích. A prostor je to opravdu moc pěkný. Jak už to bývá, autodráha se stavěla přímo na míru prostoru a vznikl tak osmiproudý okruh o celkové délce trati 30,1 m! Cílová rovinka pak měří rovných 6 metrů.

Autodráha samozřejmě splňuje přísná mezinárodní kritéria pro závody SCR, každá dráha je tak po celém obvodu drážky barevně označena, stejně jako post pilota. Mantinely v zatáčkách jsou průhledné, což je perfektní pro dokonalý přehled o modelu. Zajímavostí je rozteč drážek 130 mm, oproti obvyklým 100 mm.
Vyhodnocování výsledků probíhá elektronicky systémem SpyTech a vše je zobrazováno nejen na monitorech, ale i na velkém plátně naproti postů pilotů přes data projektor.

Historie klubu sahá až do roku 1968, ale o tom si povíme více v příštím čísle MHM 06/2016.

Slavnostního otevření se osobně zúčastnil starosta Prahy 7, pan Mgr. Jan Čižinský, vedoucí oddělení volného času magistrátu hlavního města Prahy, pan Mgr. Luboš Čuta, ředitel Domu dětí a mládeže Praha 7, pan Mgr. Jiří Svoboda, a nechyběl pan Libor Putz, předseda klubu.

Více o atmosféře napoví fotografie. Potěšitelná je informace, že by zhruba dva dny v týdnu měla být autodráha za symbolický poplatek přístupna i veřejnosti. Bližší informace zjišťujeme a přineseme, jak jsme slíbili výše, v čísle 06/2016. To vychází v digitální verzi 20. května a v tištěné verzi pak 27. května.

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *