P-51 Mustang: ultra micro polomaketa

Polomaket legendárního stíhače P-51 Mustang není nikdy dost. Asi to si řekli u E-Flite a udělali další RC polomaketu této slavné stíhačky, a to v sérii Ultra Micro modelů (UMX). Tento malý letounek o rozpětí ani ne půl metru ale má co nabídnout.

Jak je to možné? Díky stabilizaci AS3X, která se osvědčila u mnoha předchozích mikro, malých, středních i velkých RC modelů letadel. Tato technologie funguje opravdu dobře, o čemž jsme se několikrát přesvědčili v testech na stránkách Model Hobby magazínu. E-Flite, jehož produkty na náš trh dováží firma Astra, doplňuje řadu druhoválečných strojů právě v sérii UMX.

Model je dodáván v setu Bind and Fly, tedy spáruj a leť, a obsahuje vše potřebné ke zprovoznění, kromě vysílače a pohonného akumulátoru (to zamrzí). Pohon má na starost střídavý elektromotor velikosti 180, ovládaná křidélka, směrovku a výškovku. Model je opatřen autentickým zbarvením 20. stíhací perutě USAAC a řada detailů, jako rytí panelů potahu, kulomety, čirá kabina s pilotem, či čtyřlistá vrtule s maketovým kuželem z něj dělají vhodné exponát na váš stůl, když zrovna nelétáte. Stojánek je totiž součástí setu.

Mustang může startovat a přistávat ze země, pro pojíždění má dokonce řízené ostruhové kolečko, ale pro vyšší realismus letu lze podvozek demontovat, startovat z ruky a přistávat do trávy. Ke zprovoznění tedy budete potřebovat minimálně čtyřkanálový vysílač Spektrum DSM2/DSMX a pohonný akumulátor LiPo 7,4 V o kapacitě 250-300 mAh.

Specifikace
Rozpětí: 493 mm
Délka: 440 mm
Nosná plocha: 4,4 dm2
Plošné zatížení: 20 g/dm2
Hmotnost: 90 g
Cena: 4 199 Kč

Zdroj: www.astramodel.cz

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *