Messerschmitt BF-110: polomaketa těžkého stíhače

Nedávno jsme publikovali novou RC polomaketu od značky Dynam, kterou na náš trh dováží firma Daniel Pelikán. Šlo o letoun Me-262 s dvěma proudovými motory (v modelu dvěma dmychadly). Dalším „dvoumotorákem“ od stejného výrobce je také Messerschmitt, ale ten má již dva vrtulové motory a nese označení Bf 110.

Šlo o německý těžký stíhací letoun, který sloužil během druhé světové války. Letoun s dlouhým doletem, který by byl schopen souboje s jednomotorovými stíhačkami, měl svou menší obratnost vyrovnat palebnou silou. Polomaketa je vyrobená z EPP a má hotovou povrchovou úpravou. Nechybí ani množství maketových detailů, jako výfuky motorů, kokpit se dvěma piloty atd. Z výroby jsou nainstalovány střídavé motory KV850 se dvěma střídavými 40 A regulátory. Uvnitř najdete také šest 9 g serv.

Jelikož má model, kromě „standardních“ funkcí, jako je ovládaná směrovka, výškovka a křidélka, ovládané také klapky, zatahovací podvozek a funkční osvětlení, budete pro zprovoznění potřebovat minimálně šestikanálovou RC soupravu. Vícekanálová RC souprava je samozřejmě výhodou. Pro pohon je doporučen Li-pol akumulátor 4S s kapacitou 2,2-3,3 mAh.

Rozpětí: 1 500 mm
Délka: 1 122 mm
Hmotnost: 1 900 g
Ovládané funkce: S, V, M, Kř., Kl.
Cena: 6 990 Kč

Zdroj: www.pelikandaniel.com

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *