LYNX 4S: vysílač nejen pro závodníky

Novinkou v nabídce firmy Hitec je volantová počítačová čtyřkanálová RC souprava LYNX 4S. Při konstrukci se hlavní zřetel kladl na praktičnost provedení skříňky, ergonomičnost rozmístění ovládacích prvků s možností nastavení polohy volantu v širokém rozmezí pro praváky i leváky, snadnost programování s pomocí intuitivního menu a schopnost „obsloužit“ většinu soutěžních i rekreačních modelů aut a rychlostních lodí. Díky tomu získala RC souprava ocenění „Good design product 2014“ od korejského Institute of design.

LYNX 4S

Na první pohled jednoduchá a střízlivě elegantní skříňka nabízí rukojeť opatřenou měkkými protiskluzovými madly, která padne velmi dobře do ruky. V balení najdeme konverzní kit pro předělání vysílače pro leváky. Pomocí prodlužovacího adaptéru je možné jej umístit excentricky a navíc orientovat prakticky v libovolném úhlu.

Pro ovládání hlavních funkcí (řízení a plyn) slouží přesné ovladače s nastavitelnou silou neutralizačních pružin. Ovladač plynu má nastavitelnou mechanickou zarážku brzdy, softwarově je možno přepínat poměr plyn/brzda (zpátečka) 50:50 nebo 70:30. Digitální trimy mají zvukovou signalizaci krokování, středových a koncových poloh a grafické zobrazení poloh na displeji. Jsou umístěny okolo volantu a jsou programově přiřaditelné. Dva další proporcionální kanály, zapínání a vypínání programových funkcí a mixů, nebo nastavování jejich hodnot, mohou mít na starosti další programově přiřaditelné ovládací prvky. Všechny ovládací prvky jsou totiž volně přiřaditelné.

LYNX 4S pracuje v pásmu 2,4 GHz a pro ovládání modelu si lze zvolit jeden ze dvou přenosových protokolů: super rychlého jednosměrného AFHSS protokolu HHR (Hitec High Response), nebo z obousměrného telemetrického AFHSS protokolu. Prvně jmenovaný spolupracuje s přijímači AXION 2 a umožňuje dosahovat ultra krátké odezvy systému („latency“). Pouze pozor, pokud budete používat tento protokol, musíte mít instalována digitální serva, neboť analogová nejsou schopna se signálem s opakovací rychlostí 4 ms fungovat. Druhý obousměrný protokol je možné používat s přijímači AXION 4 a telemetrickými přijímači PROTON 4. I zde je možné nastavit stále ještě velmi vysokou opakovací rychlost 7 ms (opět jen s digitálními servy). Pro takové to „domácí ježdění“ s modely, které mají analogová serva, lze nastavit přenosovou rychlost NORMAL (14 ms).

LYNX 4S

Při použití telemetrického přijímače PROTON 4 vysílač samozřejmě nabízí zobrazování telemetrických dat na displeji (rychlost, otáčky, teplota, napájecí napětí přijímače) s možností hlasového výstupu do vestavěného reproduktoru nebo připojeného sluchátka. Vysílač LYNX 4S má paměť pro 30 modelů, kterou je možné rozšířit díky slotu pro microSD karty o dalších 30 modelů, uložených na kartě. Z karty se navíc přehrávají zprávy hlasového výstupu telemetrie nebo i hudba (ve formátu WAV). Tyto soubory si můžete snadno upravovat. Pro programování vysílače slouží otočný programovací váleček/tlačítko a zdvojené tlačítko (pro pohodlný přístup s volantem nalevo i napravo) spolu s podsvíceným grafickým LCD displejem.

Možností, jak vysílač nastavit, je samozřejmě mnoho a není nutné se jimi zde zabývat. Zaprvé je téměř vše popsáno na stránkách dovozce a za druhé, pokud si vysílač zakoupíte, určitě si sami budete chtít všechno prozkoumat. Cenovka moderní čtyřkanálové RC soupravy 6 990 Kč, kdy v balení najdete vysílač samotný, přijímač AXION 2 a napájecí akumulátor 4,8 V NiMH, není z našeho pohledu přemrštěná.

Zdroj: www.pelikandaniel.com

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *