Lodičky Krick: je libo si postavit lodičku?

Značka Krick Modelltechnik je modelářům dostatečně známa. Zabývá se snad všemi modelářskými kategoriemi. Ale v tomto článku jde o pěkné klasické stavebnice modelů lodí, které na náš trh dováží firma Astra. A v nabídce se objevily hned tři nové lodě.

První z nich je motorová jachta Nordstrand v měřítku 1:16. Jedná se o věrnou polomaketu známé holandské lodě a její model je dlouhý 850 mm a široký 315 mm. Stavebnice obsahuje spousty detailů, veškerý stavební materiál je obsahem balení. Jachtu zkonstruoval Dieter Mack a stavebnice je určena pro mírně pokročilé stavitele. Díky plánku 1:1 není sestavení příliš složité, ovšem nějaké zkušenosti byste mít měli. Obsahem balení jsou nenabarvené plastové výlisky, laserem vyřezané dřevěné a plastové díly, potřebný stavební materiál (mosazné trubičky, tyčky, táhla, hřídele, lodní šroub atd.). Ke zprovoznění budete potřebovat dvoukanálovou RC soupravu, servo standardní velikosti pro řízení kormidla, regulátor motoru, stejnosměrný motor 600 s převodvkou, pohonný akumulátor NiMH 7,2 V o kapacitě alespoň 2 000 mAh, lepidlo na plasty a barvy pro dokončení.

Specifikace
Délka: 850 mm
Šířka: 315 mm
Cena: 4 599 Kč

Druhou lodí je polomaketa policejního člunu HE 4 v měřítku 1:20. Skutečná předloha má na délku 15 m a od června roku 2006 ji provozuje hesenská policie. Dnes ji můžeme vidět zakotvenou v Rüdesheimu nad Rýnem. Stavebnice obsahuje hotový jednodílný laminátový trup, texturovanou palubu, laminátovou kápy, detaily paluby, plastové profily, mosazné dráty a trubičky, díly pohonu, přes 300 dílků vypálených laserem, veškerou potřebnou bižuterii, obtiskový arch a podrobný návod pro montáž s detailními plánky. Jako volitelné příslušenství se dodává sada vnitřní vestavby trupu a sada osvětlovacích lamp. Pro zprovoznění modelu budete potřebovat 2x stejnosměrný motor řady 400, 2x stejnosměrný regulátor, dvoukanálovou RC soupravu a NiMH akumulátor 7,2 V s kapacitou min. 3 000 mAh.

Specifikace
Délka: 760 mm
Šířka: 195 mm
Hmotnost: cca 1 700 g
Cena: 8 999 Kč

Třetí lodičkou je kajutový člun Müritz, který sloužil jako policejní v bývalé NDR. Konstruktérem byl Karl Schulze, loď má velmi čitelný tvar, který ocení všichni lodní modeláři. Firma Krick připravila snadno sestavitelnou polomaketu v měřítku 1:20 klasické dřevěné konstrukce. Sestavení lodi by měl zvládnout i začátečník. Balení obsahuje plastové díly, laserem vypálené díly z překližky a plastů, veškeré stavební díly (mosazné tyčky a trubičky, lodní hřídel se šroubem, dřevěné díly, plastové doplňky), a detailní návod ke stavbě. Pro zprovoznění budete potřebovat dvoukanálovou RC soupravu, servo standardní velikosti pro řízení kormidla, regulátor motoru, stejnosměrný motor 600, pohonný akumulátor NiMH 7,2 V o kapacitě alespoň 2 000 mAh, lepidlo na dřevo a barvy pro dokončení.

Specifikace
Délka: 650 mm
Šířka: 220 mm
Výška: 250 mm
Cena: 3 599 Kč

Zdroj: www.astramodel.cz

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *