Hitec Multicharger: nabíjejte s umělou inteligencí

Nový nabíječ Hitec MultiCharger H4 je určen pro napájení z olověného akumulátoru 12 V, nebo vhodného stabilizovaného síťového zdroje. Dvojúrovňové menu v češtině zaručuje snadnou obsluhu. Základní jednoduché menu je ve stylu „Nabít a jít!“ s minimem programování a pokročilé menu se spoustou detailních nastavení (např. nastavitelná koncová napětí pro lithiové akumulátory, formování NiXX akumulátorů bez delta-peak detekce apod.) pro zkušené uživatele. Obsluhu dále usnadňují paměti pro nabíjecí programy – každý kanál má paměť pro 10 programů a ještě dalších 2x 10 pamětí je k dispozici pro případ můstkového zapojení kanálů nabíječe. Nabíječ je vybaven PC portem, který umožňuje (prostřednictvím USB rozhraní HPP-22) aktualizovat firmware nabíječe. Pokud nabíjenou lithiovou sadu připojíte také prostřednictvím servisního konektoru, máte možnost v průběhu celého nabíjení nebo vybíjení sledovat napětí na jednotlivých článcích a vestavěný balancer vyrovnává napětí na jednotlivých článcích.

Pro měření teploty nabíjených/vybíjených akumulátorů můžete dokoupit teplotní čidlo. Pro sledování průběhu nabíjení/vybíjení na PC (obslužný program se připravuje) a aktualizaci firmwaru nabíječe (funkce aktualizace je již součástí softwaru HPP-22) můžete dokoupit USB rozhraní HPP-22 (slouží i pro aktualizaci firmwaru vysílačů, přijímačů, telemetrických zařízení a další elektroniky Hitec, sledování a záznam telemetrie Hitec na PC atd.). Zajímavostí je, že při nabíjení olověných akumulátorů je koncové napětí 2,45 V/článek, a z tohoto důvodu je vhodný pro nabíjení klasických olověných akumulátorů, například autobaterií, a gelových akumulátorů s reverzibilním ventilem. Pro nabíjení plynotěsných gelových akumulátorů, které se nesmějí nabíjet na více než 2,30 V/článek, se ale bohužel nehodí.

Výkon nabíječe je 120 W na každém kanálu, a to pro všechny typy akumulátorů. Na výběr jich je opravdu mnoho, považte: NiMH, NiCd, Li-pol, Li-ion, Li-Fe, LiHV a Pb. Navíc vždy dva výstupy je možno spojit do můstku pro nabíjení s výkonem až 240 W! V balení nabíječe najdete, kromě nabíječe samotného, také krokosvorky, adaptéry pro servisní konektory lithiových sad (2-6S) pro systémy JST-EH, JST-XH a ThunderPower (po 1 ks), opěrku pro nabíječ, 1 pár kabelů pro můstkové zapojení dvou kanálů a návod. A cena? Dovozce, firma Daniel Pelikán, si tuto novinku cení na 5 290 Kč.

Zdroj: www.pelikandaniel.com

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *