Focus V2: druhá generace RC plachetnice

Novinkou v nabídce firmy Daniel Pelikan je Focus od Joysway – velký model plachetnice, se kterým si výborně zajezdíte na každé větší vodní ploše, a to i při silnějším větru. Díky snadno demontovatelnému stěžni a kýlu je to i přes svoji velikost jednoduše přepravitelný věrný společník na víkendové výpravy nebo dovolenou u vody. Stačí jenom čtyři tužkové alkalické baterie nebo akumulátory do vysílače a čtyři pro přijímač, upevnit stěžeň, kýl, kormidlo a plachty – a můžete vyrazit.

Focus je dodáván jako RC set, ve kterém najdete již předmontovanou plachetnici s nainstalovanou elektronikou a čtyřkanálovým proporcionálním vysílačem 2,4 GHz.
Trup lodi je laminátový, snadný přístup k prostoru pro přijímačové akumulátory zaručuje odnímatelný poklop s pěnovým těsněním. Celá elektronika je umístěna na překližkovém loži ve střední části trupu.
Stěžeň je z duralového profilu s drážkou na zadní straně, v níž je uchycena vratiplachta. Ráhna jsou rovněž z duralového profilu, plachty jsou vyrobeny z pevné syntetické tkaniny (Dacronu) odolné proti roztržení, cípy plachet jsou zesíleny nalepenou plastovou fólií.
Nepohyblivé lanoví ze super pevných nití Dyneema s obvyklými napínáky umožňuje nastavovat polohu stěžně v širokém rozmezí.

Palubní elektroniku napájejí čtyři tužkové akumulátory nebo alkalické baterie. Pokud použijete kvalitní NiMH akumulátory s nízkým samovybíjením, máte k dispozici zdroj pro několik hodin plavby. Vysílač je vybaven digitálními trimy (se zvukovou signalizací polohy) a přepínači smyslu výchylek, takže umožňuje jednoduché nastavení a pohodlné řízení modelu. Přijímač je umístěn ve vodotěsném pouzdře. Pro ovládání lodi je namontováno standardní servo pro kormidlo a speciální silné navijákové servo pro ovládání plachet.

Výuku plachtění usnadní návod s obrázkovým průvodcem, vysvětlujícím manévrování lodi při plavbě po větru i proti němu. Slova jako vratiplachta, kosatka, halsa, křižování apod. už pro vás nebudou žádným tajemstvím. Spolu s lodí je dodáván stojánek z překližkových a hliníkových dílů, který poslouží při přípravě lodi k plavbě a v dobách mimo jachtařskou sezónu umožní proměnit Focus v elegantní bytový doplněk.

Model Focus V2 s celkovou výškou 2 040 mm je dodáván za doporučenou cenu 7 490 Kč.

Zdroj: www.pelikandaniel.com

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *