Focke Wulf FW-190 A8: novinka od Pelikána

Novou RC polomaketou v nabídce firmy Daneil Pelikánm, která jej současně vyrábí, je Focke Wulf FW-190 A8: model je zhotovený z téměř nerozbitného extrudovaného pěnového polypropylenu (EPP). To ovšem není na první pohled zřejmě, zvláště kvůli množství maketových detailů (včetně funkčních pozičních světel) a celkově realistického provedení se zatahovacím podvozkem a vztlakovými klapkami.

Velké rozměry, atraktivní vzhled a dobré letové vlastnosti předurčují model do role rekreační stíhačky, okořeněné mírnou dávkou válečnického adrenalinu pro pilota, který spolehlivě zvládá létání s rychlejším modelem s křidélky. Trup je dodáván s namontovaným střídavým motorem s rotačním pláštěm (C4250-500), s osazeným 65 A střídavým regulátorem s výkonným spínaným stabilizátorem napájení SBEC a servy směrovky, klapek a výškovky. Snadný přístup k palubní elektronice a pohonnému akumulátoru zaručuje odklápěcí horní část trupu před kabinou. S modelem je dodáván maketový kužel a třílistá vrtule o průměru cca 13,5″.

Křídlo s polosouměrným profilem je dvoudílné, spojované dvěma trubkovými uhlíkovými spojkami. K trupu se upevňuje zespodu 4 šrouby. Křidélka i odštěpné vztlakové klapky jsou ovládány vždy dvěma servy uloženými v křídle. Ocasní plochy jsou ovládány servy, uloženými v prostoru kabiny pomocí drátových táhel. Podvozek je elektrický zatahovací s plastovými kryty, ostruha je otočná, spřažená s ovládáním směrovky. Pro model budete potřebovat Li-pol čtyřčlánek aspoň 2 600 mAh se zatížitelností 25C, ale model můžete napájet i větší 4S s kapacitou až 3,3 Ah.

K ovládání modelu budete potřebovat přinejmenším sedmikanálovou RC soupravu. ARF stavebnice obsahuje: téměř hotový model se střídavým motorem, třílistou vrtulí s kuželem, regulátorem otáček, 6 servy, elektrickým zatahovacím podvozkem, sadu příslušenství, kontaktní lepidlo na EPP, obrázkový návod popisující montáž i létání s modelem.

Rozpětí: 1 400 mm
Délka: 1 230 mm
Plocha křídla: 33,8 dm2
Hmotnost: 2 250-6 250 g
Ovládané funkce: S, V, M, Kř., Kl., P
Cena 8 990 Kč

Zdroj: www.pelikandaniel.com

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *