Flyboard Air: létající Segway

Flyboard Air je vlastně dron, který se ovládá pomocí náklonů jako u vozítka Segway a zvládne přepravit člověka. První prototyp, který stvořila firma Zapata Racing, je na světě, ale pro běžného uživatele zatím věc nedostupná.

Na projektu modelu pracovali vývojáři firmy zhruba čtyři roky a minulý měsíc provedli první zkušební let. Celé zařízení se skládá ze čtyř hlavních motorů, které se mohou naklánět. To je důležitá vlastnost pro udržení rovnováhy. Každý z motorů má výkon 250 koňských sil. Nejdůležitější je ale software, který řídí celý létající systém a udržuje jeho rovnováhu. Pro řízení prvního prototypu je však velmi důležitá průprava a dlouhý trénink na vodním Flyboardu, který také vzešel z dílny této firmy. Nicméně firma do budoucna plánuje vyvinout stroj, který nebude tak náročný na řízení a jeho uživatel tím pádem nebude muset absolvovat tak náročný trénink, jako u prototypu.

Dá se také předpokládat, že nebude mít pravděpodobně velký výkon jako prototyp, který je schopn autonomně letět rychlostí až 150 km/h a nastoupat do výšky 3 km. S ohledem na předpokládanou vysokou cenu se s prvním nasazením počítá u bezpečnostních složek a u armády.

Zdroj: www.zapata-racing.com

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *