ESS-ONE Plus: zvukový modul pro vaše auto

Pokud provozujete RC modely s pohonem elektromotorem, určitě jste si někdy říkali, jaké by to bylo, kdyby model místo „bzučení“ elektromotoru vydával nějaký zvuk.

Zvukových modulů je mnoho, nejde o nějaké novinky. Vždyť se stačí podívat na kategorii RC modelů stavební a užitkové techniky, kde kamiony „vydávají“ zvuky už pěknou řádku let.

V poslední době se ale snaží zvukové moduly prosazovat i na modelech aut, se kterými jezdíme do terénu, nebo závodíme. Nedávno jsme v naší redakci testovali zvukový modul od Traxxasu na modelu Slash – konkrétně v MHM 02/2016 na stranách 32-35.

Další firmou, která nabízí zvukové moduly, je Team Associated. Úplnou novinkou je modul ESS-ONE+, což je následovník předchůdce ESS-ONE. Oproti první generaci přináší ESS-ONE+ více „hrdelních“ zvuků závodních motorů, nové zvuky při pojíždění, brždění, nebo zvuky turba. Krabička modulu je velice kompaktní, její rozměry jsou 99x48x34 mm, obsahuje zabudovaný reproduktor a pouze dvě tlačítka pro ovládání hlasitosti „vyluzovaného“ zvuku. Vejde se tak do téměř všech RC modelů aut.

teamassociated

Modul využívá pokročilé algoritmy DNS/DCR pro reprodukci zvuku skutečných motorů. Zvuk je v reálném čase reprodukován na základě vstupních informací o poloze a rychlosti plynového pedálu na naší vysílačce, či otáčkách motoru. ESS-ONE+ je programovatelný a přes USB konektor, obsažený v balení, si stahujete zvuky. Zdarma jich můžete mít až 25, vybírat lze z více než stovky zvuků. Další jsou již za poplatek. Stahování zvuků probíhá přes program RC Plus, kompatibilní se systémy Windows XP/7/8/10.

ESS-ONE+ podporuje také kanál AUX, kterému je možné přiřadit různé zvuky. My našli na www.sensehobby.com například zvuky sirén, různých verzí turba motoru, ale i dokonce zvuk kulometu, což se může hodit pro vozy bojové techniky. Zvuky jsou pak ovládány, zapínány, třetím kanálem na vysílači.

Mimochodem, na zmíněné stránce jsou i zvuky pro letadla. Zatím jsou tam dva, a to pro P-51 Mustang a P-47 Thunderbolt – oba zdarma ke stažení!

K napájení modulu je doporučen samostatný dvoučlánkový LiPo akumulátor. U nás se dá modul koupit okolo 2 200 Kč.

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *