E-flite UMX B-25 Mitchell: mikro bombardér

Včera, tedy 18. dubna, uplynulo přesně 74 let od vzletu tak zvané „Doolittlovy přepadové letky“ k náletu na Japonsko. Letouny této letky byly bombardéry B-25 Mitchell. Více jsme o tom psali v čísle MHM 03/2016 v rámci seriálu o slavných přeletech.

Možná i proto připravila značka E-flite, spadající pod koncern Horizon Hobby, nový RC model právě tohoto letounu. Kdo by čekal, že se jedná o velkou polomaketu, ten by se spletl. E-flite vytvořil polomaketu v rámci své řady UMX, tedy Ultra Micro modelů. A ono ultra mikro opravdu platí, protože dvoumotorový bombardérek váží pouhých 93 gramů! To je o 9 gramů méně, než například polomaketa legendárního J-3 Cubu od stejného výrobce a ze stejné řady UMX. Mimochodem, tento model testujeme v aktuálním čísle 05/2016.

Vraťme se ale k novému modelu. Ten je opět perfektně zpracovaný a již z výroby přichází s maketovou kamufláží a obtisky, díky nimž si můžete udělat jakýkoliv z letounů Doolittlovy letky.
Model má tedy dva elektromotory, které roztáčí třílisté vrtule. B-25 Mitchell má kromě motorů ovládanou výškovku, křidélka a obě směrovky. Dodáván bude opět pouze v setu BNF (Bind & Fly – spáruj a leť) a ke zprovoznění budete potřebovat minimálně čtyřkanálovou RC soupravu Spektrum, pracující s technologií DSM2, nebo DSMX. Jak už bývá zvykem, i tento model disponuje stabilizací AS3X, která přispívá ke klidnému letu. Podvozek je možné odejmout, záleží na Vás.
K napájení je doporučen jednočlánkový LiPo akumulátor s kapacitou 300-500 mAh, v setu chybí, stejně jako nabíječka.

U českého dovozce značky, firmy Astra, ještě není, nemůžeme se tedy dočkat, kdy jej oznámí. Ve vzduchu vypadá model úchvatně.

Zdroj: www.horizonhobby.com

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *