DMD: dětský den na Sobínce

Nevíte, kam o víkendu za zábavou? Tuto sobotu, tedy 11. 6. 2016, se bude konat sedmý ročník Dětského modelářského dne, který pořádá Hobby centrum DDM Praha 4. Místem konání je opět modelářské letiště na Sobínce, mapu najdete níže.

Akce je zaměřena zejména na mladé adepty leteckého modelářství a jejich rodiny. Za cíl si klade vzbudit a podpořit zájem o letecké modelářství, letectví a o aktivní trávení volného času. Vzhledem k tomu, že náš Model Hobby magazín si klade stejné cíle, i letos jsme mediálním partnerem.

Mimo hlavního leteckého programu si můžete vyzkoušet 3G trenažér, který pracuje na principu gyroskopu, a člověk v něm usazený zažívá náhlé a nečekané pohyby ve všech směrech, neboli přetížení ve všech vektorech (push-pull effect – střídavé přetížení), což nabízí zážitek, který na poli veřejné zábavy nemá obdoby. Podobné pocity při přetížení jste si doposud mohli vyzkoušet pouze během letu v akrobatickém letadle.
Kromě toho a bohatého leteckého programu se můžete těšit na soutěžní hru o ceny, sférické kino (projekce obrazu z RC simulátoru a kamery na modelech), závody v RC Rally, stavba házedel či plastikových modelů letadel, robotické Lego, skákací park, Bumper Ball, tvořivé dílny a mnoho dalšího. Všechny doprovodné aktivity jsou zdarma v rámci vstupného. To je stanoveno na symbolických 30 Kč pro osoby nad 150 cm výšky.

V areálu modelářského letiště Sobínka bude zajištěno občerstvení formou stánkového prodeje, odborné konzultace a přímý prodej modelářského sortimentu. Pokud vydržíte do večera, můžete si vychutnat parádní noční létání modelů letadel a dronů s LED osvětlením. Případně můžete „dát“ děti domů a vrátit se.

Více informací najdete na www.detsky-den.info. My ještě přidáváme několik fotografií z loňského roku, reportáž vyšla v MHM 07/2015, a také video.

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *