DCB M41 Widebody: exkluzivně v redakci

Do kategorie exkluzivních testů modelů, tedy takových, které má naše redakce jako první v ČR, se může zařadit další přírůstek! Jde o katamarán od Traxxase.

Nejde o žádného drobečka, což je vidět na fotografii – model měří na délku 1 030 mm!!! Traxxas připravil licencovanou polomaketu skutečného závodního člun DCB M41, který vyrábí firma Dave´s Custom Boats, a která dosahuje rychlosti přes 250 km/h, a to díky benzinovému motoru o výkonu až 1 550 koní!?!

Model nemá spalovák, ale „pouhý“ střídavý elektromotor Velineon 540XML 1800KV. K tomu jsme dostali dva dvoučlánkové LiPo akupaky, každý s 5,8 Ah kapacitou. Asi to bude pěkně svižná a dlouhá jízda. Nás ale zajímá, jak bude fungovat Traxxas Stability Management, kterým tento model disponuje. TSM jsme již měli možnost poznat u RC modelu auta, ale jak to bude fungovat v lodi?!

Těšte se, exkluzivní test připravujeme do nadcházejícího veletržního čísla Model Hobby magazínu 10/2016, které v digitální podobě vychází už 23. 9. a v tištěné bude v prodeji o týden později, tedy 30. 9. 2016. Zajímavých testů tam bude samozřejmě více a k tomu ještě porce informací k nadcházejícímu jubilejnímu 25. ročníku veletrhu Model Hobby 2016.

traxxas_dcb_m41_widebody_02

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *