Connex ProSight: FPV přenos bez zpoždění

Společnost Connex přichází s novinkou v podobě technologie pro přenos FPV obrazu. Jde o kameru, vysílač a přijímač, které můžete instalovat na svou kvadrokoptéru a užívat si přenos obrazu do FPV brýlí.

V čem jsou hlavní devizy systému ProSight? Jak výrobce tvrdí, tou hlavní je přenos obrazu v HD kvalitě bez zpoždění (maximální zpoždění 26 ms). Digitální technologie je přenášena na pásmu 5 GHz. Palubní HD kamera s 30fps obsahuje sensor high-Dynamic Range (s vysokým dynamickým rozsahem) a 2,8 mm čočku. Video je vysíláno z paluby vysílačem do přijímače, který napojíte přes HDMI konektor na drtivou většinu FPV brýlí nebo monitorů.
Kamera a vysílač dohromady váží 35 gramů a celkově „spolknou“ 5,1 W energie z pohonné baterie. Instalační rozměry kamery jsou (šířka x výška x hloubka) 28x20x27 mm, u vysílače je to pak 36,5x70x7 mm.

Přijímač má celkem 5 antén pro co nejlepší příjem a dle výrobce je dosah od 300 do 1 000 metrů, v závislosti na terénu. Nějak záhadně je výstup z přijímače do brýlí/monitoru sice také HD, ale již se 60 snímky za vteřinu. A to kvůli plynulosti obrazu. Pokud se obáváte, že by mohlo dojít k nějakým chybám v přenosu, když by bylo na ploše více pilotů, tak nemusíte mít obavu. ProSight je vybaven možností automatické, nebo manuální volby kanálu, podporující 27 digitálních kanálů (FCC).

Nastavování je velice jednoduché, vše se děje přes váš mobilní telefon/tablet, propojený pomocí BlueTooth buď s přijímačem, nebo vysílačem. Aplikace je dostupná jak pro Android, tak i pro iOS. Cena kitu, obsahující kameru, vysílač a přijímač, je 499 amerických dolarů (cca 12 tisíc korun). Komponenty je možné koupit i zvlášť (máte-li například „poletuch“ více), kdy kamera vyjde na $ 139, vysílač na $ 159 a přijímač na $ 249. U nás zatím není nikde v nabídce, ale co není, může být.

Zdroj: www.connexhd.com

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *