Carbon Cub 15cc: celodřevěná klasika

Hangar 9, spadající pod koncern Horizon Hobby, připravil nový RC model letadla Carbon Cub 15cc ARF. Model celodřevěné konstrukce, potažené fólií Oracover, pořádné rozpětí 2 280 mm. Ačkoliv je rozpětí velké, dvoudílné křídlo umožňuje pohodlnou dopravu a rychlé sestavení.

Carbon Cub

Při takovém rozpětí už potřebujete i pořádný pohon, kdy si můžete zvolit mezi spalovacím motorem o obsahu 15 ccm, nebo střídavým elekromotorem. Logicky jsou doporučeny koncernové motory.
U verze se spalovacím motorem je doporučen benzinový motor Evolution 15GX2 s vrtulí 14×8″. Pokud preferujete spíše elektromotor, je doporučena střídavá „oběžka“ E-Flite Power 60BL s vrtulí 16×10″.

Carbon Cub

Mezi výhody modelu Carbon Cub patří vztlakové klapky, nainstalovaná LED přistávací světla, nebo funkční boční dvířka pro snadný přístup do kabiny k elektronice.

Carbon Cub

Pro provoz modelu je potřeba minimálně šesti, respektive sedmikanálová RC souprava. V případě, že zvolíte pro pohon spalovací motor, budete potřebovat napájecí akumulátor pro palubní elektroniku (doporučen LiFe akumulátor 6,6 V/2 000 mAh) a 7 serv. U verze s elektromotorem je doporučen regulátor 90 A (například Castle Creations Talon 90), pohonný šestičlánkový akumulátor LiPo 22,2 V/4 000 mAh a postačí celkem 6 serv.

Carbon Cub

S tímto sportovním modelem si užijete hodně zábavy. Ať už chcete létat pohodově, nebo využívat jeho akrobatické schopnosti. Díky velkým balónovým kolům Tundra s ním lze vzlétat a přistávat i na hůře udržovaných plochách. Pomyslnou třešničkou na dortu je možnost model vybavit plovákovým podvozkem.

Zdroj: www.astramodel.cz

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *