Breeze: osobní selfie dron

Je to přesně 20 dní, co jsme informovali naše čtenáře o žhavé novince od firmy Yuneec. A dnes se můžeme pochlubit, že jako vůbec první redakce v ČR máme jeden „svůj“ kousek na test. Jsme potěšeni, že se Model Hobby magazín stává v poslední době časopisem, který má možnost testovat exkluzivně novinky na trhu, a to jako první. Můžeme vzpomenout Yuneec Typhoon H, Traxxas DCB M41 Widebody, Losi TEN-MT a jiné modely.

Yuneec Breeze 4K v redakci

Yuneec Breeze 4K v redakci

Mimochodem, do redakce dorazil i Typhoon H Pro s Intel Realsense systémem. No jsme zvědaví, jak to bude celé fungovat. S tímto systémem by měl být dron schopen létat kdekoliv, tedy i v interiéru, a s perfektní přesností. Zde je citace, co onen systém je a co by měl umět:
„Intel Realsense je tvořen 2 infračervenými kamerami, infračerveným laserem a standardní HD kamerou. Pomocí těchto 4 komponent a výkonného procesoru Intel Atom je vytvořen 3D obraz okolní prostředí s přesností na milimetry. Intel Realsense nejen detekuje překážky, ale dovede i překážku obletět bez zásahu pilota! Kromě toho má pilot na displeji vysílače uvedeny vzdálenosti překážek v jednotlivých směrech před modelem a sám tak může rozhodovat o způsobu letu.“

Tak uvidíme. Obojí nám poslala firma Astra. A důvodem, proč jsme tyto drony dostali, je kromě exkluzivního testu i ta skutečnost, že ve středu 5. 10. budeme hosty Snídaně s Novou, kde bychom měli minimálně s Breezem poletovat. Tak snad si neuděláme ostudu. Držte nám palce.

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *