Blade Trio 360 CFX: třílistý akrobatický vrtulník

Přijde Vám něco jinak na fotografii nového akrobatického bezpádlového vrtulníku Blade 360 CFX? Ano, má tři listy rotoru, oproti obvyklejším dvěma.

Vrtulníky Blade jsou známy kvalitní konstrukcí a ne jinak je tomu i u Blade Trio. Jde v podstatě o využití draku už i tak vynikajícího Blade 360 CFX a instalace nové rotorové hlavy. Drak s vysokým podílem uhlíkových a hliníkových dílů zaručuje trvanlivost a houževnatost, tolik nutnou pro bláznivou akrobacii.

Kostru tvoří uhlíkové bočnice, mezi kterými je umístěn hliníkový držák serv a zároveň uložení hlavní hřídele v ložiscích. Digitální 12 g serva cykliky s kovovými převody s optimalizovanou geometrií prakticky eliminují vůle v táhlech, páky serv jsou kolmo k ose desky cykliky a mají velkou rozteč kulových čepů od středu otáčení cykliky. Výsledkem je vyšší přesnost řízení a dokonalé reakce. Tuhá trubka ocasního rotoru obsahuje hřídel, uloženou v kuličkových ložiscích pro pohon vyrovnávacího rotoru.

Blade Trio 360 CFX je navržen pro napájení vyšším napětím, než je obvyklé, tedy šestičlánkovým LiPo akumulátorem 22,2 V/1 300 mAh 30C. Díky tomu je výkon prakticky neomezený a navíc pohon odebírá méně proudu než při napájení 3S baterií. Vrtulníku nechybí stabilizace AS3X, integrovaná do sedmikanálového přijímače Spektrum AR7210BX, díky které se můžete naplno věnovat akrobacii, a technologie Beast X. Výkonný střídavý motor 1800KV krotí špičkový regulátor Castle Creations Talon 35. Pro zprovoznění budete potřebovat kromě výše uvedeného akumulátoru ještě minimálně šestikanálový vysílač Spektrum DSM2/DSMX

Specifikace
Průměr rotoru: 790 mm
Délka: 670 mm
Výška: 215 mm
Průměr ocasního rotoru: 175 mm
Šířka: 110 mm
Hmotnost: 850 g
Cena: 17 299 Kč

Zdroj: www.astramodel.cz

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *