Blade Night 230 S: běsnění na noční obloze

Ti, kdo mají své RC modely letadel, nebo vrtulníků, opravdu v ruce, určitě nejednou zatoužili po létání za tmy. To je samozřejmě velice efektní, pokud je model opatřen osvětlení.

Dříve, než na tyto touhy zareagovali výrobci, se tím začali zabývat sami modeláři. Posháněli si LED pásky a začaly instalace. Není proto divu, že se na internetu dá najít mnoho „po domácku“ udělaných osvětlení RC modelů. A logicky to dlouho nenechalo klidnými výrobce, neboť „vycítili peníze“.

Osvětlení RC letadel je už v podstatě běžnou záležitostí. V poslední době však osvětlení nesestává pouze z pozičních světel, ale také z osvětlení uvnitř trupu. Umožňují to průsvitné materiály, ze kterých jsou tyto modely stavěny. Aby bylo vaše noční létání efektní, a bezpečné, je téměř nutné s modelem létat v bezprostřední blízkosti. Tedy vhodné na to jsou různé akrobatické modely.

Bylo jen otázkou času, kdy se osvětlení objeví komerčně i u malých RC vrtulníků. Jedním z takových je nový Blade Night 230 S s průměrem rotoru 536 mm.

Samotný Blade 230 S není novinkou, jde o malý bezpádlový vrtulník, který je osazen moderní technologií SAFE a tříosou stabilizací. Technologie SAFE nabízí tři letové režimy, od začátečníka až po experta a také tlačítko „panika“. O pohon se starají střídavé elektromotory, model je napájen tříčlánkovým LiPo akumulátorem s kapacitou 800 mAh. Vrtulník je dodáván v setu BNF, tedy Bind & Fly, a pro zprovoznění budete potřebovat minimálně šestikanálový vysílač Spektrum DSMX/DSM2.

Aby Blade 230 S zvládal bez problémů 3D akrobatické běsnění, ovládají cykliku silná serva s kovovými převody.

Dostupnost modelu bude koncem května 2016.

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *