Blade Nano QX2: vyzkoušejte FPV

Další novou mini kvadrokoptérou v nabídce značky Blade je Nano QX2 v černé barvě. Kvadrokoptérka je vybavena nejnovější technologií SAFE, což je elektronický letový asistent, který umí přivést kvadrokoptéru do stabilní polohy při letu. Díky tomu se zvyšuje pocit bezpečí a jistoty při létání a navíc umožní seznámení se s létáním i úplným začátečníkům. Stejnosměrné motory díky své rychlé odezvě zajišťují velmi přesné řízení.

Pro nácvik pilotáže je možné zvolit letový režim Začátečník, ve kterém mají klonění a klopení uzamčen rozsah výchylky, takže se nelze dostat do většího náklonu, než 20°. Pokud páky řízení budou v neutrálu, srovná se model do vodorovné polohy. Jakmile se s modelem seznámíte blíže, stačí přepnout na mód Agility, kdy mají klonění a klopení naprosto volný rozsah řízení a model má úplnou volnost v řízení. Přitom máte i nadále pocit jistoty z řízení díky stabilizaci AS3X.

Nano QX je navíc vybaven FPV kamerou 5,8 GHz, kompatibilní s FPV brýlemi Fat Shark. Můžete si tak vyzkoušet řízení kvadrokoptéry z pohledu přímo z „paluby“. Kamera má výklopnou čočku od vodorovné polohy dolů o 15° pro větší možnosti záběru. Díky tuhé, lehké konstrukci s ochrannými kryty vrtulí, a současně malým rozměrům a hmotnosti, je možné s tímto malým dronem létat v jakékoli místnosti nebo v kanceláři. Doba letu je okolo 6 minut.

Technické údaje:
Délka: 130 mm
Šířka: 130 mm
Výška: 50 mm
Hmotnost: 52 g

Zdroj: www.astramodel.cz

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *