Blade Manta: samokřídlo s FPV

Novinkou v nabídce značky Blade, kterou na náš trh dováží firma Astra, je RC samokřídlo pro FPV létání. Jde o novou mánii, jako jsou drony, nebo „slepou uličku“ ve vývoji?

Po rozmachu FPV létání s kvadrokoptérami, drony, se otevírá prostor pro závody s modely letadel. K tomuto účelu vyvinul Horizon Hobby samokřídlo Manta, které má účelově zařízen prostor v přední části trupu pro zařízení FPV – pro kameru a vysílač. Model má konstrukci z materiálu Z-foam s uhlíkovou výztuží, nainstalovaná digitální vysokorychlostní serva s kovovými převody a disponuje AS3X stabilizační technologii, včetně systému SAFE.
Blade Manta dosahuje rychlosti až 140 km/h díky střídavému pohonu s kvalitním regulátorem Castle Creations Talon 35.

Manta má nainstalován CMOS kameru se širokoúhlým objektivem a vysokým rozlišením 700TVL a video vysílač Immersion 600 mW 5,8 GHz s dlouhým dosahem. Stačí doplnit vhodný Headset, který není obsahem balení. Doporučeny jsou například Dominator HD V2/V3, Focal FPV apod. Na přední straně je místo pro vložení kamery pro záznam videa GoPro Hero 3 a 4.

Blade Manta je dodávána v setu Bind & Fly, stačí tedy spárovat s minimálně pětikanálovým vysílačem Spektrum DSMX. Pro zprovoznění budete kromě vysílače potřebovat i pohonný akumulátor Li-pol 3-4S s kapacitou 1 300-2 200 mAh s konektorem XT60, nabíječ a kompatibilní headset.

Rozpětí: 1092 mm
Délka: 495 mm
Nosná plocha: 22 dm2
Plošné zatížení: 33 g/dm2
Hmotnost: 720 g
Cena: 13 999 Kč

Zdroj: www.astramodel.cz

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *