Blade Chroma: dron poloprofesionál

Nový Blade Chroma AP Combo je poloprofesionální dron pro natáčení videa a pořizování fotografií plný nejnovějších technologií a s dokonalou stabilizací letu. Dron nabízí letové režimy s asistencí GPS Smart Mód, AP Mód, Sleduj mě, Letové hranice a Návrat domů. Představme si jednotlivé režimy zvlášť.

Smart: V tomto letovém režimu je zajištěno relativní ovládání modelu (Chroma letí do směru, který určíte, bez ohledu na její natočení kolem svislé osy). Toto řízení je ideální pro případy, kdy se model nachází dál od pilota, kdy už není patrná přesná orientace v prostoru.
AP: V tomto režimu je řízení jako u běžného vrtulníku – model se řídí vůči nosu modelu. Tento způsob řízení je ideální pro létání v blízkosti pilota, při startu a přistání. Tento způsob řízení se používá i při létání bez GPS.
Návrat domů: Pokud aktivujete návrat domů, tak model přistane asi 5 m před vás. Nezáleží tady, odkud s modelem vzletíte. Návrat domů lze kdykoliv přerušit a pokračovat v normálním létání. Návrat domů se automaticky aktivuje při ztrátě signálu. Výborný způsob záchrany dronu při ztrátě orientace.
S Blade Chromou můžete létat i bez GPS, pak jej řídíte jako klasický vrtulník.

Kromě letových režimů nabízí dron ještě letové funkce.
Normal: Jedná se o klasické ovládání, kdy dron řídíte vysílačem. Dron nijak nereaguje na pohyb ovladače.
Follow me: Jakmile se pohybujete s vysílačem, dron vás bude následovat. Kamera bude mířit stále stejným směrem.
Tracking me: Dron má namířenou kameru na toho, kdo drží vysílač. Můžete pouze korigovat náklon kamery (v jaké části obrazu se chcete nacházet. Funkce follow me je i v tomto režimu aktivní, takže dron udržuje stále stejnou vzdálenost od vás. Pokud s modelem letíte, automaticky se nastavuje otočení a náklon kamery, abyste byly stále v obrazu.

Blade Chroma má továrně nastaveny letové hranice, které odpovídají bezpečnému provozu vůči okolí. Maximální výška nad místem vzletu je nastavena na 122 m, maximální vzdálenost od pilota je nastavena na 90 m. Obě tyto hranice lze pomocí počítače změnit.
V setu je i vysílač, konkrétně jde o typ ST-10+, který má v sobě integrovaný dotykový 5,5″ displej. Na displeji se zobrazuje živé video v reálném čase i telemetrické informace, jako je rychlost, nadmořská výška a napětí baterie. Ono video pochází z nové 4K CGO3 kamery, osazené na tříosém gimbalu. Na závěr ještě zbývá dodat, že lze dosáhnout až 30 minutové letové časy díky LiPo akumulátoru 11,1 V s kapacitou 6 300 mAh. Cena celého setu je 20 999 Kč.

Zdroj: www.astramodel.cz

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *