Black Knight: RC raketa na kolech

Slyšeli jste někdy o asociaci ROSSA? Jde o Radio Operated Scale Speed Association, zjednodušeně řešeno asociaci, která měří rychlost dálkově ovládaných modelů. Ač je asociace britská, snaží se o evidenci pokusů z celého světa.

A nyní zde máme zprávu, kdy se Tony Lovering pokouší o překonání rekordu v rychlosti dálkově ovládaného modelu auta. V Guinessově knize rekordů je zapsán rekord 202,02 mil za hodinu (325,09 km/h), který drží Američan Nic Case. První pokus o překonání se Tonymu moc nezdařil, jelikož model havaroval.
Ale nyní přichází zpráva, že Black Knight bez havárie dosáhl rychlosti, neuvěřitelné, 210,11 mph (338,11 km/h)! To je opravdu obrovská rychlost, téměř neuvěřitelná. Gratulujeme Tonymu Loveringovi a uvidíme, zda bude tento rekord zapsán také do Guinessovy knihy rekordů. Níže se můžete podívat na video z této rekordní jízdy.

Když jsme u těch rekordů, věděli jste například, že je v Guinessově knize rekordů zapsána nejvyšší rychlost RC modelu letadla s pohonem turbínou?! Dne 14. září 2013 na německém letišti WLP Ballenstedt v Sasku-Anhaltsku dosáhl Niels Herbrich rychlosti neuvěřitelných 706,97 km/h! Následuje video. Musíme ocenit postřeh kameramana, neboť stíhat malou červenou tečku letící rychlostí 700 km/h musí dát práci. O pohon futuristicky vyhlížející „placky“ se starala turbína Behotec JB 180 Turbine Gold Edition s tahem 190 N. Nakonec samozřejmě model bez problémů přistál.

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *