Billing Boats: nově u Daniela Pelikána

Firma Daniel Pelikán nabízí celkem širokou nabídku kvalitních stavebnic značky Billing Boats (již od roku 1958), doplněnou o náhradní díly, „bižuterii“ a příslušenství.

Od jednoduchých lodí s plastovým trupem pro začínající stavitele až po velké a složité makety pro pokročilé lodní modeláře. Vybere si opravdu každý. Navíc by se měla nabídka v budoucnu rozšiřovat.

Všechny stavebnice vždy obsahují veškerý materiál pro stavbu trupu lodi a nástaveb, lodní hřídele s pouzdry a lodními šrouby, kormidlo s pouzdrem a všechny maketové doplňky. Budete si muset samozřejmě dokoupit vlastní pohon a RC soupravu.

Jak bylo zmíněno, jsou nabízeny stavebnice jak pro začínající, tak i pro zkušené modeláře. Celkem je nyní v nabídce 21 modelů.

Zástupcem stavebnic pro začátečníky může být například loď Kadet. Model kabinového motorového člunu s jednoduchou konstrukcí má trup tvořený plastovým výliskem s vnitřními překližkovými výztuhami, palubu a nástavbu z překližkových a plastových dílů. Pro pohon modelu se počítá se stejnosměrným motorem řady 400, nebo 500, 20-30 A obousměrným regulátorem (dle motoru) a šestičlánkovým NiMH, nebo 2S LiPo akumulátorem s kapacitou 3 000-5 000 mAh. Pro ovládání základních funkcí v zásadě vystačí i ta nejobyčejnější dvoukanálová RC souprava, pro ovládání kormidla vyhoví běžné standardní servo. Samozřejmě je možné loď vybavit co největším množství maketových funkcí (světla, zvukový modul atd.), což si vyžádá použití vícekanálové RC soupravy.

Stavebnice pěkné lodičky o délce 540 mm pro začátečníky stojí celkem pěkných 2 790 Kč. Když budeme počítat náklady na vybavení, tak za základní servo, pohonný akumulátor, motor a ta nejlevnější analogová RC souprava i s přijímačem se dají dohromady pořídit zhruba za 2 tisíce korun.

Na druhém konci nabídky je stavebnice nejznámější lodě světa – Titanica. Detailně propracovaná maketa v měřítku 1:144 měří na délku 1 880 mm, tedy to není žádný drobek. Titanic má trup klasické dřevěné konstrukce z laserem vyřezávaných dílů s plaňkovou obšívkou, dřevěnou palubou a nástavbou. Stavebnice obsahuje všechny plastové, mosazné a dřevěné díly potřebné pro dokončení modelu, maketové příslušenství (např. poziční světla, kotvy, záchranné kruhy atd.), lodní hřídele s pouzdry a lodními šrouby. Pro pohon modelu se počítá se třemi stejnosměrnými motory řady 600 nebo 700 (popř. odpovídajícími střídavými motory), nejméně 50 A obousměrnými regulátory (dle motorů) a třemi 6-7 článkovými NiMH, 6-12 V olověnými nebo 2-3S LiPo akumulátory s velkou kapacitou.

Vzhledem k ceně stavebnice, která je 24 490 Kč, je asi zbytečné zde psát případné náklady na vybavení modelu elektronikou. Tento „majstrštyk“ si stejně koupí někdo, kdo už má zkušenosti a tedy dost dobře i nějakou tu elektroniku doma.

Zdroj: www.pelikandaniel.com

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *