Antic: rekreační model s trochou nostalgie

Novinkou v nabídce českého výrobce, firmy Topmodel CZ, je Antic. Jde o rekreační a cvičný model letadla se vzhledem letounu z počátků letectví.

Model je zhotovený klasickou konstrukcí z balsy a překližky. V nabídce je stavebnice jak modelu, potaženého již nažehlovací fólií, tak i stavebnici modelu pouze v kostře, bez potahu. To je celkem dobrá zpráva, protože ne každému mohou vyhovovat celkem výrtazné a průsvitné potahy, které firma nabízí. Také je, u verze potažené, možné si vybrat, zda má kryt motoru barvu krémovou, nebo stříbrnou.

Díky své koncepci historického letounu nabízí Antic vlastnosti hodného cvičného letadla a zároveň zvládne létat i základní akrobatické prvky. Není se čemu divit, v dobách dávno minulých bylo nutné, aby letoun letěl, protože motory ještě nebyly tak výkonné, jako dnes.

Ovládaná jsou křidélka, výškovka, směrovka a motor, takže se může i mírně pokročilý začátečník pěkně naučit s modelem, který má ovládány všechny prvky. Stavebnice jsou označeny ARF a ARC. První ARF je verze potažená, ARC bez potahu. Cenový rozdíl činí 700 Kč.

Antic má rozpětí 1 600 mm, letovou hmotnost 1 800 až 2 000 gramů, dle vybavení, a budete potřebovat minimálně čtyřkanálovou RC soupravu. Ta není jediné, co budete potřebovat. Potřebovat budete samozřejmě také motor, regulátor, baterie, serv, vrtuli a další příslušenství.
Doporučené příslušenství je: střídavý elektromotor AXI 2820/12, pohonný akumulátor 3S LiPo 2,5-3,2 Ah, vrtule 12×6″, dvě serva HS-225 pro křidélka a dvě serva HS-325BB pro ocasní plochy.

A cena? Za opravdu pěkný model klasické konstrukce a české výroby zaplatíte 3 960 Kč ve verzi ARC, nebo 4 690 Kč ve verzi ARF.

Trochu nám to připomíná model Dědouš, který máme v naší nabídce stavebních plánků.

Zdroj: www.topmodelcz.cz

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *