Alpha 300Q : 3D racer od Graupnera

Tak, jako se stalo FPV Race s malými kvadrokoptérami velmi oblíbenou adrenalinovou zábavou, tak i 3D létání s těmito malými rychlými kvadrokoptérami se stává stále oblíbenější. Zapomeňte na fyzikální zákony, tyto malé modely je zcela popírají. Právě takovým modelem je novinka od Graupnera, kvadrokoptéra Alpha 300Q.

Alpha 300Q je vyrobena výhradně z uhlíkových materiálů, které dodávají potřebnou tuhost, odolnost a zároveň extrémně nízkou hmotnost. Dvojitý trup umožňuje bezpečnou instalaci regulátorů otáček a zároveň dává možnost mít model řádně „vymazlený“.
Model je nabízen v celkem třech variantách balení. Základním setem je pouze stavebnice, která je dodávána v rozsypu s potřebným příslušenstvím pro stavbu. Pro pohon modelu jsou doporučeny čtyři střídavé motory 2809/2300, 4x 3D 20 A střídavé regulátory pro extrémní obratnost a vysokou rychlost. Pro akrobatické létání a rychlé létání mezi překážkami je nutné použít kvalitní řídící jednotku, která zajistí modelu vysokou obratnost při zachování vysoké stability. Pro lepší čitelnost modelu ve vzduchu je doporučeno kvadrokoptéru vybavit LED osvětlením na zadní i přední části.

Druhým setem je „KIT“, kdy je model opět dodáván v rozsypu. Ten už ale obsahuje čtyři střídavé motory 2809/2300, dodávajícím modelu spolu se čtyřmi ultra rychlými 3D 20 A střídavými regulátory a čtyřmi 3D vrtulemi 6×3″ (CCW + CW) onu extrémní obratnost a vysokou rychlost. Chybí řídící jednotka a LED osvětlení. Posledním nabízeným setem je „ARTF“, kdy je model dodáván kompletně sestavený. Kromě motorů a regulátorů, jako u verze „KIT“, tento set ještě obsahuje řídící jednotku, integrovaná do přijímače GR-18 HoTT, čímž odpadá nutnost použít zvlášť řídící jednotku a zvlášť přijímač. Nastavení gyroskopického přijímače se provádí pomocí vysílače, nebo pomocí Smart Boxu. Řídící jednotka pracuje ve dvou letových režimech – režim pro začínající piloty a plně manuální závodní režim. Zároveň je model vybaven napěťovým modulem, který se postará, že pilot má vždy přehled o stavu pohonného akumulátoru. Kvadrokoptéra je také vybavená červeným LED páskem na zadní části a bílým LED páskem na přídi.

Dvojitá konstrukce rámu umožňuje bezpečné uložení elektroniky a navíc, při havárii lze měnit pouze poškozené díly. Rychlost modelu může být i více jak 100 km/h s LiPo akumulátorem 3S.

Délka: 365 mm
Šířka: 366 mm
Výška: 83 mm
Hmotnost: 600 g
Velikost vrtule: 153 mm
Cena stavebnice: 2 890 Kč
Cena KIT: 8 890 Kč
Cena ARTF: 13 490 Kč

Zdroj: www.trivox.cz

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *