Akrobacie na křídle: jde to i s modely

Něco takového jsme ještě neviděli. Již jsme publikovali mnoho modelů, kde se modeláři, stavitelé, snaží o co největší maketovost, podobnost s originálem. Ať už jde o palubní desky s „funkčními“ přístroji, padákové systémy, otáčející se hlavy pilotů, či funkční rakety, akrobatky na křídle jsme ještě neviděli.

Při pohledu na video níže nám v redakci vytanul na mysli film Velký Waldo Pepper s Robertem Redfordem v hlavní roli. Znáte ten film? Pokud ne, tak jde o klasiku o jednom z průkopníků létání a leteckých show. Jedním z lákadel oněch show bylo procházení se ženy po křídle letícího letounu – tzv. Wing Walking. A děvám, které to provozovali a provozují dodnes, se říká Wing Walkers (chodkyně po křídle). Tato „disciplína“ je populární i dnes, na různých leteckých show jsou k vidění třeba Boeingy PT-17 Stearmany v barvách Breitlingu.

A právě letouny Breitling Boeing Stearman si zvolili pánové Richard Rawle a Steve Holland ke stavbě RC maket v měřítku 1:3. Stavbu modelů a také vytvoření Wing Walkers si vzal na starost Richard. Výsledek opravdu ohromí, jelikož model(k)y Wing Walkers jsou téměř dokonalé a pohyblivé. Stejně jako modely letadel, i figuríny jsou v měřítku 1:3. Každou ovládá pět serv, díky čemuž pohybují rukama, nohama, či hlavami. Richard a Steve se během letu věnují plně řízení, ovládání Wing Walkers má na starost Sharon Stiles. Výsledkem je perfektní synchronizovaná show, která se jen tak nevidí. Mezi fotografiemi najdete i fotky skutečných Breitling Wing Walkers, můžete porovnat, zda se modely shodují s předlohou.

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *