Airbus se srazil s dronem. Opravdu?

Zrovna včera jsme publikovali příspěvek o „rozhořčených“ německých modelářích, kteří nesouhlasí s chystanými změnami v letovém řádu. Již v úvodu bylo uváděno, že je snaha ministra dopravy, pana Alexandera Dobrindta, dost možná podložena na zprávách v médiích, která si samozřejmě nenechají nikdy uniknout možnost, jak něco zveličit.

Mohla by s tím souviset i zpráva, že 17. dubna letošního roku se těsně před přistáním na letišti Heathrow ve výšce asi 580 metrů srazil dopravní stroj Airbus A320, letící ze Ženevy, s dronem. Chcete-li bezpilotním prostředkem. Samozřejmě to vyvolalo velké „haló“, neboť by šlo o první dokumentovanou srážku takového typu (drona s dopravním letadlem plným cestujících) nad územím Velké Británie. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

A dnes, tedy po 12 dnech vyšetřování, přišla britská policie s tím, že se s největší pravděpodobností nejednalo o dron, ale o plastový pytel. Pokud se tato informace potvrdí, tak samozřejmě všem pilotům bezpilotních prostředků spadne kámen ze srdce. Ovšem otázkou je, zda toto budou brát v úvahu i politici, kteří v některých zemích již začali „konat“.

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *