3D minis: Noch zapojuje sériovou výrobu 3D tiskem

O tom, že 3D tisk má budoucnost nejen v průmyslové výrobě, ale také v domácím prostředí, asi mnozí naši čtenáři vědí. Vždy i náš magazín se věnuje od čísla 01/2016 v pravidelné rubrice tomu, co se dá 3D tiskárnou realizovat.

Není proto divu, že i více výrobců zapojuje ve výrobním procesu 3D tisk, který je výrazně levnější a přesnější, než dřívější procesy výroby (například vstřikování plastu do forem). Jedním z těchto výrobců je firma Noch, která představila řadu doplňků modelové železnice, vyrobených 3D tiskem.

V nabídce je několik doplňků – například paletový vozík s paletami, hydrant, brzdy kol, váha na zrní, dvoukolá kára a jiné. Většina z nabízených doplňků je dostupná v modelovém měřítku H0, TT a N, i když se najdou výjimky – například zmíněné brzdy kol jsou pouze v H0. A důvod? Velikost.

Jak jsme zmínili, sami tiskneme 3D a musíme uznat, že tvrzení Nochu o tom, že jde o detailně propracované doplňky, není od věci. Vezměte si například, že ony brzdy mají výšku pouhé 2 mm, přitom detail je opravdu dobrý. A to je ten důvod, proč některé doplňky není možné dodat v menších měřítcích TT a N.

Zdroj: www.noch.de

Máte doma 3D tiskárnu? Zkoušeli jste si třeba vytisknout něco ke svému kolejišti? Napište nám do komentářů.

Uložit záložku trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *